Egy magyar kórházigazgató szerint a koronavírus-fertőzésen átesetteket valószínűleg nem kell beoltani
A Dél-pesti Centrumkórház vezetője szerint a populáció azon részét, amely már átesett a koronavírus-fertőzésen, valószínűleg nem kell majd oltani.
A Dél-pesti Centrumkórház vezetője szerint a populáció azon részét, amely már átesett a koronavírus-fertőzésen, valószínűleg nem kell majd oltani.
Szeptemberben indulhat az infektológiai központ építése, az önkénteseket, akik a járványhelyzetben beszállnának az esetleges csúcshelyzet kezelésében, most keresik az egyetemen.
Úgy döntött az operatív törzs, hogy fel kell szabadítani a helyeket a koronavírusos, vagy fertőzésgyanús páciensek számára.
Kinek kell itthon tartania attól, hogy elkapja a koronavírust? Mennyivel súlyosabb ez, mint az influenza? Mit tegyünk, ha tapasztaljuk a jeleket? Alapvető kérdéseket tettünk fel Falus Ferenc volt tisztifőorvosnak, tüdőgyógyász szakorvosnak.
Folyamatosan nő az áldozatok száma, a legtöbb beteg épp egy Magyarországgal szomszédos megyében van. A román illetékesek a magyar szakértő szerint nem tesznek eleget a járvány megfékezéséért.
Júniusig az idén már nyolcan-kilencen haltak meg a fertőzés nyomán kialakuló AIDS-ben, csaknem annyian, mint tavaly egész évben.
A Sziget Fesztivál utáni napokban menetrendszerűen megtelnek az orvosi rendelők port köhögő, lázas, kimerült emberekkel. A rutinos fesztiválozók már csak Sziget-betegségként emlegetik az ekkor keletkező tipikus tüneteket. A szakértők szerint a Szigeten szálló extrém pormennyiség, a fokozott alkoholfogyasztás és a pihenés hiánya legyengítheti az immunrendszerünket, ugyanakkor az is csoda, hogy az összezsúfolódó soktízezres tömegben eddig nem tört ki komolyabb járvány.