35 millió dollárért árvereztek el egy Monet-festményt New Yorkban
A francia impresszionista Szénaboglya-sorozatának egyik darabja kelt el szerdán.
A francia impresszionista Szénaboglya-sorozatának egyik darabja kelt el szerdán.
Talán senki sem tudta úgy megragadni a fény törékeny múlandóságát a nyári napsütésben fürdő tájban, mint Claude Monet. Az impresszionizmus atyjaként is tisztelt művész életművében fordulópontot jelentett az az utazás, amely megismertette a Riviéra színeivel és formáival. Az itt született festmények az akkori tájat örökítik ugyan meg, de az ecsetvonásainak köszönhetően mégis élő, mozgó természetet látunk magunk előtt. Több festményét most először állították ki azokhoz a helyszínekhez közel, ahol készültek: Monacóban.
A párizsi Musée d'Orsay tulajdonába került az egyik utolsó, eddig még magánkézben lévő impresszionista festmény. Gustave Caillebotte 126 éve készült képéért 43 millió eurót kaptak az örökösök.
Mi kell ahhoz, hogy élvezze Cézanne-t? Legyen egy igazán eredeti ötlete. Nem kell több, elég egy. Bármilyen területen.
Jelentős művek, például Joan Miró egyik alkotása maradt a Sotheby's nyakán az aukciósház impresszionista és modern alkotásokból Londonban rendezett árverése után. A Sotheby's számára külön bosszúságot jelenthet, hogy a rivális Christie's rekordok sorát könyvelhette el hasonló tárgyú licitjén.
Világhírű impresszionista és posztimpresszionista festők rajzaiból és akvarelljeiből látható kiállítás péntektől...
Az életmű mintegy felét, köztük máig lappangó műveket bemutatva nyújt áttekintést a nagybányai kör emblematikus festője, Ferenczy Károly életművéről a Magyar Nemzeti Galéria (MNG) november 30. és 2012. május 27. között látogatható gyűjteményes kiállítása.
Évtizedekig kartondobozban rejtegette a padláson Claude Monet impresszionista festő egyik képét egy német nő, aki annyira féltette a festményt, hogy soha nem merte kiakasztani lakásában.
Paul Cézanne impresszionista festő egyik képét követeli a világhírű New York-i Metropolitan Múzeumtól egy orosz származású férfi, aki azt állítja, hogy a szóban forgó alkotást egyik felmenője gyűjteményéből lopták el mintegy száz évvel ezelőtt.
Meghosszabbította az impresszionista műveket bemutató nagyszabású tárlatát a bécsi Albertina múzeum: a festmények és műtárgyak január 10. helyett február 14-ig tekinthetők meg az osztrák fővárosban.