Megcsinálták a világ első nukleáris óráját, még az atomóránál is pontosabb lehet
Amerikai kutatók szerint a jövőben a nukleáris órákra támaszkodva lehet pontosan megmondani, egy űrhajónak mi a pozíciója a világűrben.
Amerikai kutatók szerint a jövőben a nukleáris órákra támaszkodva lehet pontosan megmondani, egy űrhajónak mi a pozíciója a világűrben.
Miniatűr ókori római napórát fedeztek fel egy pisai ásatás leletei között. A ferde toronytól nem messze zajló ásatásokon, 1985 és 1988 között került elő a kis elefántcsont tárgy, amely ezután éveken keresztül pihent dobozba zárva más leletekkel együtt.
Japán kutatók Einstein általános relativitáselméletét igazolva bizonyították, hogy az idő a magasban gyorsabban múlik, mint a földfelszín közelében.
Új időegységgel oldaná meg az audiovizuális tartalomgyártás terén tapasztalt nehézségeket a Facebook fejlesztői csapata. Bár az átlag felhasználók előtt közvetlenül érzékelhetetlen újításról van szó, az ötlet kétségtelenül hasznos, sokak munkáját könnyítheti meg.
Főleg munkaidőben hasznos, ha pontosan tudjuk, hogy egyes tevékenységekre mikor és mennyi időt szoktunk áldozni, hiszen az adatok fényében hatékonyabban tervezhetjük meg a napjainkat. Íme a legpraktikusabb segítség ehhez.
A brit pilóta az idényben már harmadszor szerezte meg a pole pozíciót, ezúttal Kínában.
Megszokhattuk már, hogy a modern technológia vívmányait felhasználva időmérőink is a legkülönfélébb módokon mutatják...
A szökőmásodpercek kiiktatását javasolják az időmérésből szakértők, a Nemzetközi Telekommunikációs Unió (ITU) eheti genfi ülésén dönt a kérdésben.
2012. június 30-án újabb szökőmásodpercet iktatnak be időszámításunkba – írja a Wired.com az IERS nevű nemzetközi szervezet bejelentésére hivatkozva.
Ha olyan szerencsések vagyunk, hogy addig alszunk, ameddig akarunk, akkor persze nem.
A TimeEdition segítségével megpróbálhatjuk kicsit jobban beosztani az időnket.