Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#hálózatfejlesztés

hvg360 Balogh Csaba

A konteósok rémálma, mindenki más örülhet neki: mi történik, ha összeengedik az 5G-t és az MI-t?

Azt könnyebben el lehet képzelni, hogyan segíthetik az új – stabilabb, gyorsabb, terhel­hetőbb – mobilhálózatok a mesterséges intelligenciára épülő szolgáltatások beépülését a mindennapokba. De igaz-e fordítva a képlet: miként segíthet a hálózatokon az MI? Úgy, hogy az előnyök ne csak a mobilszolgálató főkönyvében mutatkozzanak meg, hanem az ügyfelei is megérezzék.

Tech hvg.hu

Deloitte: Végre elérkezünk az 5G-s ígéret földjére

A virtualizált, felhőközpontú képességek bevezetésével az önálló 5G-s maghálózatokra való áttérés nagyobb eszközsűrűséget, megbízhatóságot és késleltetést tesz lehetővé, valamint megnyitja az utat a fejlett vállalati alkalmazások előtt. Az önálló (standalone, SA) 5G-hálózatok olyan változásokat eredményeznek, amelyek mellett a vezeték nélküli technológia korábbi fejlődése elhanyagolhatónak tűnik. Bár a számok még képlékenyek, a Deloitte elemzőcég várakozásai szerint az ilyen hálózatokba beruházó mobilhálózat-üzemeltetők száma idén megduplázódik.

Tech Balogh Csaba

„A világgazdaság bajban van, és az 5G segíthet” – a -90%, a +40% és 700 millió ember legújabb története

Nem csak az egyre csak gyorsabb internetezésre vágyó ügyfeleiken segíthetnek a mobilszolgáltatók, ha hálózatuk minél nagyobb részét modernizálják 5G-sre. Saját energiaszámláikon is faraghatnak, de még ahhoz is hozzájárulhatnak, hogy nagyobb arányban éljenek túl a mentővel kórházba szállított betegek. Az 5G aktuális kérdéseit taglaló Mobile Broadband Forum 2022 konferencián jártunk. Ahol már az 5.5G is előkerült.