Hálapénz átvételével gyanúsítanak több egészségügyi dolgozót
A nyomozók az egészségügyi dolgozókat a bűncselekmény elkövetésekor tetten érték.
A nyomozók az egészségügyi dolgozókat a bűncselekmény elkövetésekor tetten érték.
Alkalmanként 50-200 ezer forintot kértek a levezetett szülésekért a kismamáktól. Hivatalosan szülésre felkészítő konzultációt tartottak.
Jelentősen lecsökkent a paraszolvencia gyakorisága a törvényi tiltás bevezetése óta, azonban a rendszerből még nem tűnt el teljesen. Mennyi pénzt fogadnak el a háziorvosok és mennyit a szakorvosok? Hatott-e az infláció a hálapénzre? Egy független szakértői vizsgálat górcső alá vette a három éve illegálisnak számító pénzjuttatást.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat összesen 105 ügyben kezdeményezett eljárást.
A doktornő 9 éven át több mint 4 millió forintot kért és kapott a betegek hozzátartozóitól.
A büntetése még nem jogerős.
Tavaly 225 ügyben tett feljelentést a Nemzeti Védelmi Szolgálat, amely néhány éve már nem csak a rendvédelmi, államigazgatási szektorokban dolgozókat védi és “szűri”, hanem az állami egészségügy állományát is. Az NVSZ által tavaly kezdeményezett nyomozások száma alig valamivel több, mint az azt megelőző évben, és mindössze 4 százaléka érintette a hálapénzt. Az esetek nagy részében megbízhatósági vizsgálatokkal leplezik le a vesztegetést, aminek megvannak a sajátos szabályai.
Félmilliárd forint uniós pénzből indít médiakampányt a Nemzeti Védelmi Szolgálat az orvosi hálapénzrendszer ellen. Tavaly tíz orvost füleltek le hálapénzzel, a többi egészségügyhöz kapcsolódó visszaélést is beleszámolva összesen 29-szer tettek feljelentést.
Az orvost az asszisztensével együtt állította elő a rendőrség.
A nyíregyházi főorvos és asszisztense rendszeresen kért pénzt tb-támogatott kezelésekért.
Olyan ellátásért cserébe vették el a pénzt, amely a betegeknek a társadalombiztosítás keretein belül járt.