Ukrajnában elkövetett háborús bűnök miatt emeltek vádat egy orosz férfi ellen Finnországban
Vojislav Torden 2014 őszén vett részt huszonkét ukrán katona meggyilkolásában.
Vojislav Torden 2014 őszén vett részt huszonkét ukrán katona meggyilkolásában.
A nyugat-balkáni országnak sikerült igazodnia az uniós kül- és biztonságpolitikához is, így megkezdhetők a csatlakozási tárgyalások.
Több mint 60 civilt végeztek ki még 1992-ben, de csak most emeltek vádat a feltételezett tettesek ellen Boszniában.
Az ENSZ vizsgálata további bizonyítékokat talált arra vonatkozóan, hogy az orosz hadsereg „válogatás nélküli támadásokat” és háborús bűnöket követett el Ukrajnában, például szexuális erőszakot, gyilkosságokat, kínzást, és gyerekek Oroszországba deportálását.
Hivatalosan is megkezdte működését Hágában a Nemzetközi Központ az Ukrajna elleni Agresszió Bűntettének Üldözéséért (ICPA) nevű hivatal, amelynek az Európai Unió Büntetőjogi Együttműködési Ügynöksége (Eurojust) ad otthont.
Az uniós tagállamok közül egyedül Magyarország nem csatlakozott ahhoz, hogy nyilvántartást vezessenek az oroszok által okozott károk bizonyítékairól.
Marija Lvova-Belova, aki ellen – az orosz elnökkel egyetemben – elfogatóparancsot adott ki a Nemzetközi Büntetőbíróság, exkluzív interjút adott a Vice Newsnak, és tagadta, hogy törvénytelenül deportálták gyerekek ezreit Ukrajnából, és azt sem ismerte el, hogy agymosásnak tették ki őket.
Több mint egy éve tart a háború Ukrajnában. Ez alatt az idő alatt több millió menekült érkezett az országba, ma is jelentős számban lépik át a határt nap mint nap, vannak, akik azóta itt élnek, dolgoznak és reménykednek, hogy mihamarabb visszatérhetnek hazájukba. Az idő múlásával azonban egyre kevesebb hír szól a mai napig is tartó pusztításról, a velünk élő menekültekről vagy épp az Oroszországot szankcionáló intézkedésekről.
Az amerikai nyomozó szerv főként adatgyűjtésben és adatelemzésben segít az ukrán hatóságoknak.
A Jevgenyij Prigozsin vezette magánhadsereg katonái egy orosz emberi jogi szervezetnek beszéltek a bahmuti és szoledári eseményekről.
Gulyás Gergely korábban elmondta, Magyarországon erre nem kerülne sor.
Megkezdődött Hashim Thaci korábbi koszovói elnök pere az országban elkövetett háborús bűnöket vizsgáló, különleges hágai bíróság előtt.