Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#hitelmoratórium

Gazdaság Bank360.hu

Így búcsúzik a hitelmoratórium: januártól megnő a futamidő, de még véd a kamatstop

A törlesztőrészlete a moratórium miatt januártól sem lehet magasabb azoknak, akiknek nem kellett fizetniük a hitelüket, de az eredetinél tovább kell majd fizetniük a kölcsönüket. A kamatstop ugyan ezután is védi őket, de annak a maximumáig megemelhetik a bankok a kamatukat, így ilyen okból nőhet a törlesztőrészletük is – írja a Bank360.hu

Gazdaság hvg.hu

Ezeken vitatkoztak össze a hitelmoratóriumosok a bankjaikkal

Duplán levont részletek, vitatott kamatszámítás – ilyen és ehhez hasonló törlesztési moratóriumos ügyekben egy év alatt 700 panasz és vitarendezési kérelem érkezett az MNB-hez. Most újra figyelni kell az érintett ügyfeleknek, hiszen csak akkor maradnak a moratóriumban az év végéig, ha erről július 31-ig nyilatkoznak.

Gazdaság Bank360

Augusztustól csak újra bejelentkezéssel jár a törlesztési moratórium

A kamatstop mellett a hitelek törlesztési moratóriumát is meghosszabbította a kormány 2022. december 31-ig. Amíg azonban a változó kamatozású jelzáloghiteleseknek semmit sem kell tenniük ahhoz, hogy igénybe vegyék, addig a még a moratórium alatt maradt adósoknak július végéig kérelmezniük kell. Ha nem teszik, automatikusan kikerülnek a moratóriumból augusztustól – írja a Bank360.hu.

Gazdaság Bank360.hu

Ennyit nyernek a kamatstop meghosszabbításával azok, akik nem fixesítették a lakáshitelüket

Az árstopok októberig kitolása mellett a kamatstop és a hitelmoratórium december 31-ig tartó meghosszabbítása mellett döntött a kormány. Az intézkedéssel, legalábbis az év végéig azok járnak a legjobban, akik minden győzködés ellenére sem fixesítették a változó kamatozású lakáshitelüket az elmúlt fél évben sem - írja a Bank360.hu.

Gazdaság Sztojcsev Iván

Mit érzünk meg a mindennapjainkban abból, hogy Matolcsyék már hetente emelik a kamatot?

Újra kamatot emelt csütörtökön a Magyar Nemzeti Bank, ezúttal – ahogy egy héttel korábban is – az egyhetes betét kamatát vitték fel, a most már irányadónak tekinthető kamatszint így 2,9 százalékos lett. A cél az infláció leszorítása, ám ennél több következménnyel jár egy ilyen lépéssorozat. De mit jelenthet az átlagember számára, egyáltalán mit vehetünk észre a saját pénzügyeinkben a monetáris szigorításból? Ennek a legfontosabb tudnivalóit gyűjtöttük össze.