Európai Gyógyszerügynökség: elég a bőrbe adni a himlő elleni oltást
Az is kiderült, hogy ezzel a módszerrel sokkal több embert lehet beoltani.
Az is kiderült, hogy ezzel a módszerrel sokkal több embert lehet beoltani.
Francia tudósok szerint a kutya a betegek ágyában aludt.
A megszokottól eltérő oltási stratégiával lehet harcolni a majomhimlő ellen, vakcinák ugyanis már vannak. De korai még ezen gondolkozni, mert úgy tűnik, a vírus terjedése más módszerrel is kordában tartható.
Az esetszámok növekedése sosem jó – írta a Facebookon a virológus.
Az összeesküvés-elméletek hívői már megtalálták a majomhimlő mögött húzódó okokat. Csak hát tévednek. Megint.
A himlő kivételével a történelem során egyetlen járvány kórokozója sem tűnt el, és kevés pandémia ért véget hirtelen, inkább a lassú elmúlása a jellemző.
Immanuel Kantra is lehet hivatkozni vagy a Fülöp-szigeteki dengue-járványra is. Egy angol egyetemen külön csoport kutatja az oltás iránti bizalom – illetve bizalmatlanság – hátterét. Ez a bizalmi kérdés a WHO szerint nagyobb egészségügyi kockázat, mint az AIDS.
Tudománytalan viták, félelemkeltő rajzok, bírósági csaták és véres utcai felkelések kísérték az első nagy, egy évszázadon át húzódó oltásellenes vitát, amelyben időnként a szabadságjogok győztek, de a végén a vírus vesztett.
Nem kell rosszindulat, elég egy kis figyelmetlenség vagy műszaki hiba, hogy halálos kórokozó jusson ki egy kutatóhelyről – derül ki az utóbbi fél évszázad mikrobiológiai bakijaiból.
A vaccinia vírussal kísérletezett egy 26 éves laboratóriumi dolgozó, amikor véletlenül megszúrta magát. Ellenszert nem akart, mert tartott a következményektől, de ezzel csak olajat öntött a tűzre.
A napokban egy amerikai szövetségi laboratóriumban hat fiola himlővírust felfedező tudósok további több mint háromszáz fiolát találtak, amelyeken súlyosan fertőző vírusok és baktériumok neve szerepel.
Az ötvenes években félretett halálos himlővírust találtak egy amerikai szövetségi laboratórium raktárának takarításakor, Washington közelében. Egy hónapon belül már másodszor derült ki valamilyen komoly hiányosság a halálos kórokozók kezelésével kapcsolatban az Egyesült Államokban.