Ahogy olvad a jég az északi sarkon, úgy okoz egyre durvább havazásokat Európában
A Barents-tengerből származott a 2018-as nagy havazás csapadéka.
A Barents-tengerből származott a 2018-as nagy havazás csapadéka.
10 ezer százalékkal emelkedett az elektromos energia ára az USA második legnépesebb államában, ahol a havazás és a fagy miatt több millió háztartásban napokig szünetelt az áramszolgáltatás. Joe Biden elnök a hétvégén katasztrófa sújtotta területnek nyilvánította Texas államot.
Az Egyesült Államok középső része jelenleg talán a Föld leghidegebb vidéke, különösen, ha figyelembe vesszük a szél hűtő hatását: az észak-dakotai Fargóban -47, Chicagóban, a „Szél városában” -44 Celsius-fokosnak érzik az emberek az egyébként -30 fok körüli hideget. A több mint 30 éve nem tapasztalt hideg miatt az érintett térségekben gyakorlatilag megállt az élet. Chicagoban kabátokat rabolnak az emberektől. A klímaváltozást tagadó Donald Trump elnök "visszahívta" a globális felmelegedést, pedig tudhatná, hogy a farkasordító hideget is a klímaváltozás szabadította rá az országra.
A spanyol meteorológiai intézet az ország 50 megyéjéből 27-re figyelmeztetést adott ki havazás, heves esők, lavinák, földcsuszamlások, rendkívüli hideg és erős hullámzás veszélye miatt. A hét végére még erősebb lehűlés várható.
Legalább 33 ember vesztette életét Észak-Indiában egy rendkívüli hideghullám következtében az utóbbi napokban.
Az európai hideghullám Görögország északi részét is elérte.
Alábbhagyott a tomboló szél, és vasárnap már újra közlekednek a kamionok és az autóbuszok Zágrábtól Rijeka, valamint Split felé, Montenegróban viszont újabb, rendkívül hideghullám érkezését várják, Macedóniában pedig ismét havazik.
Egy, a 12. században Grönlandra betört hideghullám okozhatta, hogy a viking telepesek eltűntek a szigetről - közölték hétfőn amerikai és brit kutatók.
Bangkokban január 11-én 14,7 Celsius fokot, az utóbbi tíz év legalacsonyabb...