13 évet kapott a moszkvai férfi, mert 50 eurót utalt az ukrán hadseregnek
A férfit többször is őrizetbe vette az FSZB, egyszer reptéri káromkodásért.
A férfit többször is őrizetbe vette az FSZB, egyszer reptéri káromkodásért.
Az orosz–amerikai kettős állampolgár Kszenyija Karelina régóta Amerikában él, családlátogatás miatt utazott Jekatyerinburgba, ahol január óta őrizetben van.
A szuverenitás védelmének érdekében a jogi végzettség nélküli Lánczi ismét kifejezte, hogy ideje lenne a jogi gyakorlatot átgondolni, hogy az ellenzéket hivatalosan is hazaárulónak lehessen megbélyegezni.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke kifejtette, hogy korábban azért nem indított senki a rendszerváltás után hazaárulási pereket, mert attól féltek, hogy ez az 1989 előtti állapotokba vinné vissza az országot.
Az orosz-ukrán háború kitörése óta meredeken megnőtt a hazaárulási ügyek száma Oroszországban.
Valerij Sajtanovot még 2020 áprilisában tartóztatták le.
A Nigerben nemrég puccsal hatalomra jutott junta vasárnap éjjel bejelentette, hogy hazaárulás vádjával állítaná bíróság elé Mohamed Bazoum elmozdított elnököt.
A gyanú szerint ukránellenes propagandát és a Kreml narratíváit tömegesen terjesztették, ezzel pedig sértették Ukrajna szuverenitását, területi integritását és sérthetetlenségét, ideológiai segítséget nyújtva Oroszországnak az Ukrajna elleni felforgató tevékenységhez.
Külföldi konferencián is előadást tartottak, és nem csak oroszokkal dolgoztak együtt – ilyen komolyságú vádakkal néznek szembe a hazaárulás miatt letartóztatott orosz kutatók.
Ügyvédje szerint Vlagyimir Kara-Murza nem fogja elismerni bűnösségét.
A moszkvai Lefortovo börtönben meghalt az 54 éves orosz fizikus, Dmitrij Kolker. A tudóst hazaárulással vádolták, s négy nappal ezelőtt egy novoszibirszki kórházból vitték át Moszkvába. Kolker végstádiumos hasnyálmirigyrákban szenvedett, s a szállítással csak rontottak állapotán