Durva dolog derült ki a tongai vulkánkitörésről, melynek ereje 200 atombombáéhoz volt mérhető
A 2022 januári tongai vulkánkitörés okozta áramlások az óránkénti 122 kilométeres sebességet is elérték, mutat rá egy friss tanulmány.
A 2022 januári tongai vulkánkitörés okozta áramlások az óránkénti 122 kilométeres sebességet is elérték, mutat rá egy friss tanulmány.
A hatóságok felszólították az embereket, hogy kerüljék el a vulkán 7 kilométeres körzetét.
A NASA azért tudta tanulmányozni a füstfelhőt, mert két meteorológiai műhold is közelben volt a vulkánkitörés idején.
A felhő, melyről vulkánkutatók adtak ki figyelmeztetést, a Novarupta vulkán 1912-es erőteljes kitöréséből származik.
Ha a láva nem is éri el a helybeliek otthonát, a hamueső komoly károkat okoz a földeken.
A guamiakat arra utasították, hogy maradjanak otthon, mert a hamuval teli levegő légzőszervi megbetegedéseket okozhat, és a látási viszonyok is rosszak.
A csütörtöki kitörés olyan erős volt, hogy a tűzhányó hamuja valószínűleg beteríti Hawaii Nagy Szigetét.
A hosszabb ideje aktív kamcsatkai Sivelucs vulkán az elmúlt hónap legnagyobb hamuoszlopát lövellte ki magából. Az oszlop magassága elérte a 7800 métert.
Óriás hamufelhőt lövellt vasárnap Indonéziában a Lokon vulkán - közölték a helyi hatóságok.
További bosszúságot okoz Ausztráliában a chilei hamufelhő, hétfőn több, Adelaide és Port Lincoln városokba közlekedő járatot is töröltek.
Újabb repülőgépjáratokat kellett törölnie a hatóságoknak Ausztráliában a chilei vulkánból származó hamufelhő miatt, de a járattörlések miatt már két napja a melbourne-i repülőtéren veszteglő utasok kedden útnak indulhattak.
Törölték az összes légi járatot Buenos Aires repülőterein, mert az argentin főváros légterét elérte kedden a Puyehue tűzhányó hamufelhője.