Halálosan mérgező halfaj példányai bukkantak fel az Adriai-tengerben
Nemcsak mérgezők, még a biológiai sokféleségnek sem tesznek jót, és a halászok is bosszankodhatnak miattuk.
Nemcsak mérgezők, még a biológiai sokféleségnek sem tesznek jót, és a halászok is bosszankodhatnak miattuk.
Alig találtak őshonos halfajt a legfelső szakaszon: 20 ilyen jutott 500 egzotikus halra. Csukákkal próbálják felvenni ellenük a harcot.
Páncélos, lyukat fúr a mederbe, és még az őshonos ragadozók számára is kockázatot jelent. Tavaly tűnt fel a természetvédelmi őröknek egy párducmintás harcsaszerűség, amikor lemerültek, hogy fotókat készítsenek a Hévízi-tó halfajairól. Utánanéztek, és nem örültek annak, amit megtudtak róla.
Több, folyó mélyén töltött nap után sikerült csak megörökítenie a foltos kézhalat Nicolas Remy francia fotósnak. A ritka halfajról készült fotó egy díjat is elnyert.
Egy mocsárkedvelő védett apróság, egy ízletes, de ritkán fogyasztott, illetve egy jóformán csak a Dunára jellemző halfaj közül kerül ki a 2023-as év hala. Már lehet szavazni róluk a Magyar Haltani Társaság honlapján.
Eddig ismeretlen halfajt azonosítottak a Körös vízrendszerében magyar és cseh kutatók. Az apró termetű márnafaj a Barbus biharicus, azaz bihari márna nevet kapta.
Új halfaj honosodott meg Magyarországon – közölte a Magyar Haltani Társaság.
Tudományos módszerekkel, kétséget kizáró módon sikerült azonosítani hazánk legújabb, egyben legkisebb halfaját, a kukázusi törpegébet, amelynek 2009-ben mindössze egyetlen példánya került elő a Szamosból, míg 2012-ben Tiszafüreden életerős populációját észlelték a Tisza-tóban.
A Fekete-tenger egykoron gazdag élővilágából mára gyakorlatilag csak három halfaj maradt fenn - közölte az ukrán Déltengerek Biológiai Intézetének igazgatója. A környezetszennyezés és a túlhalászás következtében a halállomány 90 százalékát ma már csupán a szardella, a kilka és a sprottni alkotja.