Csökkent a gázerőművek súlya a hazai áramtermelésben
Csökken a gázos termelés aránya a hazai bruttó villamosenergia-felhasználásban. A jelenség mögött a csökkenő energiafogyasztás és a növekvő napelemes termelés áll.
Csökken a gázos termelés aránya a hazai bruttó villamosenergia-felhasználásban. A jelenség mögött a csökkenő energiafogyasztás és a növekvő napelemes termelés áll.
Az energiaminiszter a szivattyús-tározós erőművekről is beszélt, azt mondta, itthon is kell belőlük legalább egy, és az erről szóló megvalósíthatósági tanulmány várhatóan még idén elkészül.
Felülvizsgálják, hogyan lehet fokozatosan feloldani a tavaly október végén bevezetett korlátozást, amivel felfüggesztették a háztartási napelemek hálózati betáplálási lehetőségét. Erről Lantos Csaba energiaügyi miniszter beszélt egy interjúban, amiből az is kiderül, mik a tervek Paks II-vel, honnan lesz energia az akkumulátorgyáraknak, piaci áron vesszük-e az orosz gázt, és miből áll a „konzervatív energiapolitika”.
A Tiszai és a Mátrai Erőmű telephelyén húzhatnak fel blokkokat, összesen 1600 megawatt kapacitással.
Rendkívül alacsony a fordulatszáma, de 77 000 Nm a nyomatéka ennek a gigantikus zuglói motornak, mely nemcsak áramot, hőt is előállít. És három van belőle egymás mellett, ami még mindig csak feleannyi, mint amennyi az óceánjáró hajókban található.
Csökkentenék az energiamixben a földgáz arányát, de közben gázfaló erőműveket építenének az akkugyárak energiaigényének kiszolgálására.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón azt mondta: faji alapú bosszút áll az Európai Bizottság a magyarokon, Schaller-Baross Ernőt és Győri Enikőt pedig ő javasolta abba a fideszes delegációba, ami Svédországba és Finnországba utazott tárgyalni.
A kormány gázerőműveket akar építeni, hogy az azokban elégetett orosz gázzal elégítse ki az ázsiai akkumulátorgyártók áramigényét. A miniszterelnök szerint más gazdaságfejlesztési irány nem elképzelhető, mi ehhez értünk.
A japán gazdasági, kereskedelmi és ipari minisztérium magáncégekkel együttműködve növelné földgáztüzelésű erőműveinek számát, amelyek körülbelül 6000 megawatt energia előállítására lesznek képesek.
Geotermikus energiával váltanák ki például a gázzal fűtött távfűtési rendszereket, de a biomasszára is stratégiát készítenek. Minderről Palkovics László technológiai és ipari miniszter beszélt Brüsszelben.
A hazai áramtermelő kapacitás papíron 10 000 megawatt, de egy része csak papíron létezik, a 6000-7000 megawattos csúcsterhelések idején jelentős importra van szükség, ahogy akkor is, amikor a naperőművek napsütés híján nem termelnek. A hazai hagyományos nagyerőművek állami, francia, német és svájci kézben vannak, a nagyobb naperőművek tulajdonosai mások mellett kínai, svájci, szlovák cégek. És persze Mészáros Lőrinc.
Uniós pénzekből fedeznék a költségeket, és gyorsan végeznének vele.