Szijjártó megígérte, hogy megoldjuk Szlovákia ellátását, ha Ukrajna elzárja a gázcsapot
Ján Slota utódja a külügyminiszter szerint „jó barátja Magyarországnak”.
Ján Slota utódja a külügyminiszter szerint „jó barátja Magyarországnak”.
Az osztrák tározók 90 százalék fölötti töltöttségen vannak, és már nem függnek az orosz gáztól.
A kontinens élbolyába tartoznak a magyar céges áram- és gázárak. Az orosz gázról időközben levált államok mintegy kilenctizede mára olcsóbban tudja ellátni a vállalatait, mint Magyarország.
A felhasznált tárolókapacitás mellett több nagyobb vállalattal is szerződést kötöttek, illetve vannak olyan megállapodások, aminek az előkészítésén éppen dolgoznak.
A szudzsai állomás ukrán kézre kerüléséről érkeztek jelentések, ez megbolygatta a holland gáztőzsdét.
A trend a szakértők szerint nem lesz tartós.
A külügyminisztert Oroszországhoz fűződő kapcsolatunkról kérdezték Párizsban.
Az Európai Unió továbbra sem vezet be közös szankciókat az orosz gázra, helyette a tagállamok kezébe adja a bosszú eszközét - noha mára már teljesen valószínűtlenné vált, hogy Moszkva megint elkezdené tekergetni a gázcsapokat. Mindeközben Bulgária zsarolása célt ért, csak nem Moszkvánál, hanem Bécsnél, Szerbia pedig nincs már kiszolgáltatva a Gazpromnak. Döcögünk tovább az orosz energiáról való leválás útján.
Bahmutnál harcolnak az orosz állami gázóriás zsoldosai. Ezzel a vállalat már nemcsak áttételesen, az exportbevételeivel támogatja Moszkva ukrajnai invázióját, hanem ténylegesen, tevékenyen beszállt a háborúba. Egy szimbolikus lépésen túl így sem merült fel, hogy teljesen kitiltsa Európából az orosz gázt az EU közelgő, 11. szankciós csomagja, mert az a pár tagállam, amely még mindig képtelen volt leválni róla, borítékolhatóan megvétózná a tervet. Magyarország is köztük van.
Látványosan lecsökkent az EU gázfogyasztása a téli hónapokban, köszönhetően a meleg télnek, a fogyasztáscsökkentési intézkedéseknek és a magas áraknak. Jól halad a felkészülés a következő télre, bár a fogyasztást idén is le kell majd nyomni, tavalyhoz képest 5-15 milliárd köbméterrel többet kell spórolni, vagy importálni.
Az ilyen, 1500–2000 méter mélyen lévő kutak adják a hazai földgáztermelés öt százalékát.
Norvég értelmiségiek egy csoportja levelet írt a kormánynak, melyben javasolják: az eurómilliárdok egy részét fordítsák Ukrajna támogatására. Nem kis összegről: 180 milliárd euróról van szó.