Az Egis vezérigazgatója váltja Bogsch Eriket a MAGYOSZ elnöki posztján
A Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének elnöksége Hodász Istvánt, az Egis gyógyszergyár vezérigazgatóját választotta meg a szövetség új elnökének.
A Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének elnöksége Hodász Istvánt, az Egis gyógyszergyár vezérigazgatóját választotta meg a szövetség új elnökének.
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete és Zalai Gábor elnökségi tag elhatárolódik a Világgazdaság Ketyeg a Ratkó-bomba! című cikkétől – közölték péntek délután. Szerintük a péteneken megjelent írás valójában egy szerkesztőségi cikk, mert „a jóváhagyott tartalomtól eltérő, önálló értelmezést és interpretációt adott a rendelkezésre bocsátott adatoknak, amit azután Zalai Gábor szavaiként jelenített meg". A lap arról írt, hogy az úgynevezett Ratkó-gyerekek mostanság kezdik elérni a 60-65 éves kort, amikor egyes népbetegségek tömegesen jelentkeznek, és emiatt rendszeres gyógyszerszedőkké válnak, ami megterheli majd a gyógyszerkasszát.
Ha mindenki mindenből a legolcsóbbat választaná a patikában, az eddigi árcsökkenésen túl is 12 milliárd forinttal csökkennének a betegek kiadásai.
Tavaly 276 milliárdot, idén 221 milliárdot költhet az állam az orvosságok ártámogatására. A tervezett 39 milliárd forinttal szemben 49 milliárd forintot kell befizetniük a gyógyszergyártóknak az Egészségbiztosítási Alapba.
Még a megemelt gyógyszerkassza kiadásait sem biztos, hogy lehet tartani jövőre számolt be a nemzetgazdasági tárca helyettes államtitkára egy konferencián csütörtökön. Az önkormányzatok február 1-jéig jelezhetik, hogy az államnak adják-e a járóbeteg rendelőjüket.
Elfogadták a választási eljárásról szóló törvényt. Talán ennek köszönhető, hogy az Orbán-kormány elkezdett osztogatni. Többet kap a gyógyszerkassza, csökkentenék a gáz- és az áram árát, az önkormányzatok adósságának rendezése után pedig a vállalkozások jöhetnek. A költségvetés véghajrájában pedig a kormány kedvenceinek is csurgott valamennyi. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Joggal merül fel a kérdés, hogy miért nem csak annyi pirulát és tablettát váltunk ki a patikában, amennyire feltétlenül szükségünk van. Kevesebbe kerülne a gyógyszerkasszának és a betegnek is, és még tiltva sincs. Bár a szabályokat úgy találták ki, hogy senkinek se legyen kedve hozzá.
Benyújtotta a kormány zárószavazás előtti módosító javaslatát a 2013-as költségvetéshez. Mindhárom ősszel bejelentett Matolcsy-csomaggal korrigálták, 63 milliárddal megemelték a gyógyszerkasszát. Ugyanakkor rosszabb makropályával számol a kormány: 2,7 százalékos - 854 milliárd forintos - deficitet, 0,9 százalékos gazdasági növekedést és 5,2 százalékos inflációt várnak.
A jövő évi gyógyszertámogatásra csaknem annyi jutna, mint 2012-ben, amikor 219 milliárd forint volt a kasszában - írja a Népszabadság.
A Policy Agenda a gyógyszer-támogatási rendszer átalakítását vizsgálta meg elemzésében, és úgy találta, hogy a kormány nem tudja tartani korábbi vállalásait, aminek levét várhatóan a gyártók és a forgalmazók isszák meg.
A kormány tervei között nem szerepel a lakosság terheinek növelése – így reagáltak a Nemzetgazdasági Minisztériumtól pénteken a Népszabadság gyógyszerkasszával kapcsolatos cikkére. A lap pénteken azt írta: a kormány mélyen a betegek zsebébe nyúlna, hogy sikerüljön beszednie azt az újabb 70-80 milliárd forintot, amely a gyógyszerkassza jövő évi megmentéséhez kell.
A kormány mélyen belenyúlna a betegek zsebébe, hogy sikerüljön beszedni azt az újabb 70-80 milliárd forintot, amely szükséges a gyógyszerkassza jövő évi megmentéséhez - írja a Népszabadság pénteken, kormányzati forrásból származó információ alapján.