Az orosz gyémántot is szankcióval sújtja az EU
Az Európai Unió korlátozó intézkedéseket vezetett be a világ legnagyobb gyémánttermelőjére, az orosz Alrosára.
Az Európai Unió korlátozó intézkedéseket vezetett be a világ legnagyobb gyémánttermelőjére, az orosz Alrosára.
Eddig ismeretlen ásványra bukkantak egy dél-afrikai gyémántbányában zajlott feltárás során a szakemberek. A belseje is érdekes.
Egy gyémántkereskedő és bányatulajdonos jutalmazta a dolgozóit Indiában.
Csak négy nagyobbat tártak fel eddig.
Nem akkora, mint a néhány hónappal ezelőtt talált 709 karátos darab, de a 476 karát is óriásinak számít.
Extrémsportot űz a magyar tőzsdei cég: Sierra Leonéban a gyémántbányászat mellett az idegenforgalomba is beszáll a TWD Investments Nyrt. Az ehhez szükséges forrásokat tőkeemléssel teremti meg.
A magyar tévénézők számára sem ismeretlen tévés tiszteletes, az amerikai CBN tévécsatorna egykori republikánus elnökjelölt vezetője, Pat Robertson egy dokumentumfilm szerint saját kongói gyéméntbányáját finanszírozta abból a pénzből, amit eredetileg ruandai menekülteknek kalapozott össze.
Egy Arkansas-i gyémántbánya látogatói a belépődíj fejében megtarthatják, amit találnak: egy 12 éves fiú pár perc alatt milliókat keresett.
Társtulajdonosa lett az egyik legjelentősebb oroszországi gyémántbányának Nyikita Mihalkov orosz filmrendező és filmszínész. Az Interfax hírügynökség keddi jelentése szerint Mihalkov, a Kreml hű támogatója, 10 százalékos tulajdonrészt szerzett az UralDiamond gyémánttársaságban, amelyben veje, Albert Bakov gyáriparos 20 százalékos résztulajdonos.
Kiszáll a gyémántbányászatból a világ egyik legnagyobb bányacége, az ausztrál Rio Tinto.
Az amerikai Anglo cég veszi át a gyémántokkal foglalkozó De Beers irányítását, miután 5,1 milliárd dollárért felvásárolták a gyémántbizniszben már körülbelül 100 éve jelen lévő Oppenheimer család 40 százalékos tulajdonrészét.
Az orosz állam tulajdonában lévő Alrosa lehet már a második éve az idén is a világ legnagyobb gyémántbányája, megelőzve a korábbi években első helyen álló dél-afrikai De Beers céget. Az orosz cég annak köszönheti kiváltságos helyzetét, hogy a kormány a válságos időkben vásárlásokkal támogatta a vállalatot.