Egyre csúnyábban alakul a forint árfolyama
Továbbra is kétéves mélypontja környékén hervadozik a forint a bankközi devizapiacon, a dollárral szemben különösen rossz a helyzet.
Továbbra is kétéves mélypontja környékén hervadozik a forint a bankközi devizapiacon, a dollárral szemben különösen rossz a helyzet.
A forint az uniós csatlakozásunk óta eltelt húsz évben fokozatosan leértékelődik, de nem csupán az euróhoz és a dollárhoz képest, hanem a térség devizáihoz képest is. A cseh korona példáján azonban látható, hogy korántsem kellene így lennie: a korona folyamatosan erősödni tud az euróhoz, pláne a forinthoz képest. Mi az oka a gyengébb teljesítménynek, a folyamatos lecsúszásnak?
Beszakadt a forint, miután Irán Izrael elleni támadása a közel-keleti háború kiszélesedésével fenyeget. Minden attól függ, mennyire eszkalálódik a háború. Jó esetben a forint még egy ideig megkapaszkodhat 400 alatt az euróval szemben. Rossz esetben elindul a lejtőn 400 fölött, a 410-es euró sem zárható ki. A jegybanktól csak biztató üzenetek várhatók, az államadósság magas devizaaránya miatt pedig izzadhat Varga Mihály.
Kedd este 393,2 fellett van egy euró, ami egyhavi mélypontot jelent.
Másfél-két százalékkal gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest.
A feldolgozóiparban felgyorsult a teljesítménycsökkenés üteme, a szolgáltatóiparban pedig lassult a növekedés.
Van olyan termék is, aminek 120 százalékkal ugrott fel az ára tavaly óta.
2019 még jó év lesz, de utána jelentős visszaesés lesz tapasztalható.
Megszakadhat egy hónapok óta tartó erősödési trend.
Tovább gyengült a török líra, értékének csaknem 5 százalékát veszítette el a dollárral szemben csütörtökön, miközben lemondott a jegybank egyik alelnöke, Erkan Kilimci.