Grafikonon mutatjuk, mikor milyen határidőkre ígérte eddig a kormány az uniós pénzeket
Nemsokára, hamarosan és most már tényleg bármikor! Spoiler: a 11 eddigi határidő közül kettő nem járt még le.
Nemsokára, hamarosan és most már tényleg bármikor! Spoiler: a 11 eddigi határidő közül kettő nem járt még le.
A naponta közölt koronavírusszámokból nehéz átlátni, valójában hol is tart a járvány. Éppen ezért elkészítettük a heti és havi összesítést, amelyből jól látszik, milyen volt a járvány dinamikája, és hogy hogyan cseng le éppen a harmadik hullám.
Meghaladja a 20 százalékot az új fertőzéses esetek számának növekedése Magyarországon. Infografikán mutatjuk a járvány itthoni terjedését.
A diplomások aránya még nő, de kérdés, meddig.
Az év első hónapjában jelentősen megnőtt a természetes fogyás mértéke, de az MTI infografikája azt is megmutatja, hogyan nézett ki mindez az elmúlt évtizedekben. Az 1980-as évek elején volt egy nagy törés.
Míg országosan a válaszadók többsége elutasítja a budapesti olimpia gondolatát, addig Budapesten, ahol népszavazás lehet a kérdésben, kiegyenlítettebb a két tábor. Nem meglepő, hogy a fideszesek többsége úgy gondolja, jót tenne Magyarországnak az olimpia, míg a baloldaliak elsöprő többsége elveti az ötletet.
Ezen az ingyenes oldalon kiváló grafikonok, diagramok és infografikák készíthetők, méghozzá nagyon gyorsan.
Az amerikai lap azt vizsgálta, mennyire tolódtak jobbra egyes európai államok az utóbbi években. Magyarország, ha a jobboldaliságot nézzük, eleve erős pozícióból indult, de 1998-hoz képest még erősödött is a trend. Igaz, a New York Times a Fideszt nem néppártnak, hanem a jobboldali, illetve szélsőjobbos pártok közé tartozónak tekinti.
Közleményt adott ki a Nemzetgazdasági Minisztérium egyik államtitkáráról, aki lopott grafikát használt fel egy jelentésben. Lenner Áront kirúgták.
Németország és Franciaország fogadná be a tervezett kvóták alapján a menedékkérők oroszlánrészét, utána Spanyolország és Lengyelország következik. A grafikonban Magyarországot azon országok között említik, amelyekre nem vonatkozik az EU-s kvótarendszer.
Toronymagasan a magyarok szégyenkeznek a leginkább, ha megbetegednek: a válaszadók 80 százaléka számolt be ilyesmiről. A magyarok ráadásul rendkívül nehezen viselik a tüneteket, több mint 69 százalékuk egyenesen boldogtalanná válik egy meghűléstől – derült ki egy 12 ország részvételével készült felmérésből.