Foreign Policy-elemzés: A Kelet javára módosulnak az uniós erőviszonyok
Ha a Nyugat azt hiszi, hogy az ellentéteket továbbra is kezelni lehet pénzzel, akkor keserű csalódás éri – írja az Európai Néppárt agytrösztjének vezető kutatója.
Ha a Nyugat azt hiszi, hogy az ellentéteket továbbra is kezelni lehet pénzzel, akkor keserű csalódás éri – írja az Európai Néppárt agytrösztjének vezető kutatója.
Európát ma az a veszély fenyegetheti, hogy bizonyos kérdésekben nem tud ellenőrzést gyakorolni saját ügyei felett. Ez óriási biztonsági kockázat.
Ha a liberális demokráciától eltérést büntető rendszerről elmozdulás történne egy inkluzív demokráciaértelmezés felé, az megakadályozná a Magyarországhoz hasonló rendszerek eltolódását a demokráciák és nem demokráciák között található szürke zóna irányába, egyben azt is, hogy ezt a feltörekvő nagyhatalmak kihasználják. Lakatos Júlia hozzászólása a Beszélgetések a jövőről vitasorozat geostratégiai fejezetéhez.
Az EU-n és a NATO-n, a liberális nemzetközi renden kívül nincs élet számunkra. Fehér Zoltán hozzászólása a Beszélgetések a jövöről vitasorozat geostratégiai fejezetéhez.
"Megtévesztő az a narratíva, hogy Magyarországnak a Nyugattal és a Kelettel is egyaránt és minden körülmények között jó kapcsolatokra kell törekedni" – Györffy Dóra és Rácz András hozzászólása a Beszélgetések a jövőről vitasorozathoz.
Néha a legsötétebb sci-fik végkifejletét is felülírja a valóság. Világunkkal most éppen ez történik. Csak arról folyik (még) a vita, hogy még megelőzhető-e, vagy csak megelőzhető lett volna a katasztrófa.
A természet írja át a külpolitikai stratégiákat, a nagyhatalmak pedig különböző ütemben, de reagálnak is erre. Valóban szép lesz az új világ?
Ami most omladozik, az nem más, mint a második világháborút követő, sokáig szilárd és kiegyensúlyozott bipoláris világrend. Egyelőre azonban még áll a rendszer.
Van egy optimista és egy pesszimista forgatókönyv, utóbbi olyan drámákkal, amilyeneket ma még talán elképzelni sem merünk. És nagy kérdés, mennyire lesznek józanok a magyarok.