A valódi függetlenség (Erőteljes, hosszan tartó taps és éljenzés)
Nyolc hónappal a jövő évi választás előtt a magyar kormány bejelentette: visszafizette az IMF-hitelt. A történelemben volt már ilyen. Az akkori bejelentésből idézünk.
Nyolc hónappal a jövő évi választás előtt a magyar kormány bejelentette: visszafizette az IMF-hitelt. A történelemben volt már ilyen. Az akkori bejelentésből idézünk.
A kormány korábban több százmilliárdos megtakarítást remélt az államadósság kamatkiadásainak csökkentésétől, ehhez képest 2012-ben soha nem látott szintre emelkedtek. Az IMF-megállapodás meghiúsulása miatt a kormány most már inkább felvállalja a magasabb adósságszolgálatból eredő terheket.
Az Európai Unió lehetséges jövőjéről elmélkedik Matolcsy György a Heti Válaszban megjelent írásában Václav Klaus cseh elnök Európáról írt könyve alapján.
Ha a kormánypártiaknak igazuk van, és tényleg nincs, akkor Horvátország megcsinálta, amit a magyar kormány akart, csak nem mert, vagy nem tudott. És ez kínosabb, mintha lenne ügy.
Rendkívüli jóindulatról tanúskodik a bizottsági döntés, hiszen Magyarország egyelőre nem teljesítette a legalapvetőbb...
A kormányzás kezdetekor két bevett, sokszor és sokféleképpen kipróbált út állt Orbán Viktor előtt. Sajnos mivel a választást úgy nyerték meg, hogy totális idiótának tettették magukat, mindkettőt elaknásították maguk előtt. Az egyik az lenne, hogy kevesebb pénzt okosabban költünk el, csakhogy ezt reformnak hívják, és ilyet utoljára az a dög Gyurcsány kísérelt meg, tehát rossz. A másik ennél egyszerűbben végrehajtható, a már meglévő tekerentyűk csavargatásával: itt adót emelünk, amott meg elveszünk, aztán majd csak egyensúlyba jön. Ezt viszont megszorításnak nevezzük, és szintén Gyurcsány, valamint Bajnai nevéhez kötődik; ezzel szemben a Fidesz tudja, hogy a megszorítás nem vezet sehova, ezért nem is lesz.
Az MSZP szerint az ország eddig 800 milliárd forintot bukott az Orbán-kormány "elhibázott, szabadságharcos gazdaságpolitikáján".
Elképzelhető, hogy amit a költségvetés a különadókkal, a "gazdasági szabadságharccal" nyert, azt elveszítette a gyenge forint, a magas jegybanki alapkamat, az államkötvények megemelkedett hozama miatt. Ezt azonban csak hosszabb távon lehet megítélni, de az országnak mindenképpen le kellett térnie a korábbi kormányok által követett útról - mondta a hvg.hu-nak Kósa Lajos. A Fidesz ügyvezető alelnöke szerint azért büntetik a kormányt, mert nekiment az európai status quónak, a kormányellenes tiltakozások pedig hiteltelenek, mert olyanokat kérnek számon a Fideszen, amit az előző kormányokon nem.
Az a gazdaságpolitika, melynek eredményeként olyan tartós forintgyengülés következik be, és ezáltal úgy nő történelmi csúcsára az államadósság, hogy az nemhogy kedvezőbb jövedelmi helyzetbe hozná a lakosságot, de elértékteleníti a forintalapú megtakarításait, miközben megsokszorozza devizaadóssága értékét, semmilyen racionális indokkal nem magyarázható.
Az IMF és az EU segítsége nélkül 2012-re nem lesz működőképes költségvetésünk, hiába kezdi a kormány kiüríteni a legutolsó kiseperhető fiókokat is. A jegybanki tartalékok tervezett felélése és a magánnyugdíj-megtakarítások maradékának einstandja pénzügyi instabilitáshoz vezet, ami a napokon belül életbe lépő új alaptörvénnyel is ellenkezik.