Csaknem tele vannak a magyar gáztárolók
A tavaly a lakosság és a gazdasági felhasználók 8,5 milliárd köbmétert használtak el, ennek több mint 70 százaléka már most hozzáférhető.
A tavaly a lakosság és a gazdasági felhasználók 8,5 milliárd köbmétert használtak el, ennek több mint 70 százaléka már most hozzáférhető.
Szinte minden típusú tüzelőberendezésnél egyszerűen használható, a károsanyag-kibocsátást csökkentő, a fűtési hatékonyságot javító megoldást fejlesztenek ki a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói.
Az ősz első, hűvösebb napjai előbb vagy utóbb minden évben elhozzák a fűtésszezon kezdetét. A berendezések ellenőrzésének és karbantartásának fontossága mellett az utóbbi években a fűtés energiahatékonyságának kérdése is előtérbe került. Hogyan lehet úgy kifűteni otthonunkat, hogy a kellemes hőérzet mellett ne pazaroljunk sok energiát, ráadásul mindezt úgy, hogy az egyre fontosabbá váló fenntarthatósági szempontokat is figyelembe vegyük?
Már szakszerű karbantartásra sincs pénzük az embereknek, nemhogy cserére, a villamos energiával való fűtésre pedig a legtöbb társasház elektromos hálózata nem alkalmas, mondják a Felelős Fűtésért Akciócsoportnál.
6,3 milliárd betárolt köbméterrel fordulunk rá a fűtési szezonra.
Évente hétezer magyarországi lakás gyullad ki, a hideg és az ünnepi készülődés miatt az év vége felé a szokásosnál gyakrabban történik baleset. A katasztrófavédelem elmondta, hogyan kerülhetjük el az otthoni baleseteket.
Ezek közül 17-re végleg lakat kerül.
Felpörgött az export az energetikai piacon, így még az országba érkező gázmennyiségből is kevesebb marad itthon.
Könyvtárakba, idősek otthonába, önkormányzati fenntartású irodába mehetnek azok, akiknél nem lesz otthon fűtés.
A polgármester szerint megoldották volna a dolgot, de a hiába írtak, tankerület nem reagált.
Gázellátási vészhelyzetet akkor lehet kihirdetni, ha a szolgáltatók nem tudják biztonságosan eljuttatni a gázt az otthonokba és a vállalkozásokhoz.