A barna szofi hazája megérkezik a XXI. századba: füstmentes cigit fog gyártani Pécs mellett a British American Tobacco
Négyszázötven új munkahely jön létre.
Négyszázötven új munkahely jön létre.
A háztartási tűzesetek jó részét megelőzhetjük, de mit tegyünk, ha mégis baj van? Dobson Tibor tűzoltó vezérőrnaggyal beszélgettünk a leggyakoribb háztartási tűzesetekről, hogy hogyan kerüljük el őket, és arról, hogy hogyan kezeljük, amikor már bekövetkezett a probléma?
Egy ideális világban a boltok polcairól csak olyan termékeket emelhetnénk le, amivel a lehető legkevesebbet ártunk a Földnek. De addig, amíg ez csak egy álom marad, fogyasztóként kell minél többet megtennünk a környezetvédelemért, illetve az ártalomcsökkentésért. Néhány apróság is rengeteget számít, és hamar rájöhetünk, hogy az új szokások csak elsőre tűnnek körülményesnek.
Sokan azzal érvelnek, hogy amíg a mamutcégek nem csökkentik drasztikusan a környezetre gyakorolt káros hatásukat, addig felesleges minden egyéni lépés, amivel a klímaválság ellen igyekszünk tenni. Pedig rengeteget tehetünk mi magunk is a hétköznapokban, hogy óvjuk a bolygónkat. Az egyéni felelősség vagy éppen az ártalomcsökkentés egy lépéssel közelebb vihet bennünket egy szebb és zöldebb világhoz. De hogyan fogjunk hozzá, mit tehetünk már ma a Földért? Tippekkel segítünk.
Cikkünkben végigvesszük, milyen diszkriminációs attitűdöt hordozhat magában a dohányzás jelensége társadalmunkban. Dohányos, illetve nemdohányos felnőtteket kérdeztünk, érte-e őket pozitív vagy negatív megkülönböztetés amiatt, mert cigarettáznak vagy éppen azért, mert nem.
Egészséges étkezés, leszokás a cigarettáról, rendszeres mozgás – legyen január elseje vagy augusztus közepe, új szokásokat kialakítani és a meglévő károsakról lemondani nem egyszerű. De vajon mi a sikeres életmódváltás titka, és hogyan kezdjen neki az ember? Mire kell a leginkább odafigyelnünk? Elég csak a testünket felkészíteni, vagy mentálisan is érdemes a változásra koncentrálnunk? Cikkünkben többek között ezekre a kérdésekre keressük választ egy orvos és egy pszichológus segítségével, valamint arra, miért fontos a fokozatosság az életmódváltás és az ártalomcsökkentés kapcsán.
Ma már nem lehet elmenni a szmog, a légszennyezés és a dohányzással kapcsolatos kérdések mellett, hiszen modern társadalmunk legfenyegetőbb problémái közé tartoznak. Éppen ezért nagyon fontos, hogy folyamatosan tájékozódjunk, milyen lehetőségeink vannak az ártalmak csökkentésére. Mert nem felejthetjük el, hogy mindannyiunk felelőssége egy élhető bolygó átörökítése a következő generációkra.
Tudja, hogy hány szál cigarettát szívnak el naponta a Földön? És azon gondolkodott már, hogy a magyar felnőtt lakosság mekkora része dohányzik? Valóban a nikotin a legnagyobb ellenség? Mit tehetünk az ártalomcsökkentés érdekében? Töltse ki kvízünket, ahol minden kérdésre választ kap!
Hazánkban is rengeteg embert érint, mégis mintha keveset beszélnénk róla, hiszen érzékeny terep a függőség. De mit is értünk pontosan a fogalom alatt? Mikortól beszélhetünk függőségről? Az alkoholproblémák mellett mekkora gondot jelentenek Magyarországon a dohányzás okozta ártalmak, illetve az egyéb addikciók? Dr. Petke Zsolt addiktológus, a Nyírő Gyula Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet osztályvezető főorvosa válaszolt a kérdéseinkre.
Vajon hány szál cigarettát szívnak el naponta a Földön? Melyik nép füstöl a legtöbbet? Valóban a nikotin a legnagyobb ellenség, vagy mástól (is) kell tartani a cigaretta kapcsán? Utánajártunk, hogyan – és mennyit – dohányzik a világ, valamint, hogy miként tehetünk az ártalmak csökkentéséért.
Aki ódzkodik az átható füstszaggal átitatott taxizástól, annak hamarosan már nem kell külön nemdohányzó autót...
Egy hónaposra tervezi nikotinelvonó vakációját, egész augusztusra.