Nem akar női kvótát a kormány, és pláne nem, ha az EU kéri
A hazai tőzsdei cégek vezetésében csak elvétve ülnek nők, a kizárólag férfiakból álló kormány pedig az Európai Bizottság fellépése ellenére sem akar ezen változtatni.
A hazai tőzsdei cégek vezetésében csak elvétve ülnek nők, a kizárólag férfiakból álló kormány pedig az Európai Bizottság fellépése ellenére sem akar ezen változtatni.
Amerikai kutatók vizsgálata alapján úgy tűnik, a gyerekek és a 65 év felettiek esetében ugyanannyit beszélnek a nők és a férfiak, ám egy bizonyos korosztályban felborul ez az egyensúly.
Racionális férfiak és érzelmes nők – hangzik a sztereotípia, hogyan válhat így a férfiból lelki társ? Úgy, hogy kissé alaposabban megvizsgáljuk az előítéleteket.
A férfiak körében is egyre népszerűbbek a különféle bőrápolási termékek, de a nők még mindig fizetik a „pinkadót”, vagyis egy hasonló kozmetikai termékhez drágábban jutnak hozzá. A gondoskodás télen mindkét nem számára kiemelten fontos, hiszen a hideg és szeles időjárás gyorsan képes fájdalmas elváltozásokat okozni a bőrön. Mi okozza a bőr téli kiszáradását? Miért kevésbé zsírosak a férfiaknak szánt krémek?
Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.
Hogyan nő a szakadék a fiatal férfiak és nők között, és miért van szó úgy a szexről, mintha az járna a férfiaknak, a nők pedig adnák? A Dél-Koreából indult, de Nyugaton is egyre népszerűbb 4B mozgalomban a nők nem randiznak, nem szexelnek, nem házasodnak, nem szülnek gyereket, amíg a társadalom alárendelt szerepbe kényszeríti őket a férfiakkal szemben. Még ha formálisan jogegyenlőség is van.
Érzelmi okokból csak az ember tud sírni, de hogy mikor élünk szervezetünk e gyógyhatású leleményével, azt nagyban befolyásolja a társadalom, amelyben élünk. Amely ma már elnézőbb ugyan a férfikönnyekkel szemben, de nem igazán tud mit kezdeni vele. Milyen jótékony hatásai vannak a könnyeknek? Sokat vagy keveset sírnak nemzetközi összehasonlításban a magyarok? És vajon azok sírnak-e, akiknek minden okuk megvan rá?
Tévhit, hogy a prosztatagyulladás csak az idős embereket érinti. A statisztikai adatok szerint az ötven évnél fiatalabb férfiak esetében (főleg a harmincas-negyvenes korosztályban) ez a leggyakoribb urológiai probléma, míg az idősebbeknél csak a harmadik helyen áll a sorban.
Ma már senkinek nem újdonság, hogy a modern életmód hajlamosít a különböző betegségekre. Káros is lehet, ha a hétköznapokban – akár restségből, akár a munkánk miatt – az időnk nagy részét ülő helyzetben töltjük. Hosszú távon számos kellemetlenséget idézhet elő a kismedencei fájdalom szindróma is. A férfiakat különösen rosszul érinti, mivel a tünetek megjelenése zömében a prosztata megbetegedéseire vezethető vissza.
Régi vita, hogy a nők tényleg fázósabbak-e, mint a férfiak. A termosztát körüli háború azonban lehet, hogy puszta legenda, és nincs is semmi látnivaló? Egy kutatás most ezt sugallja.
Osztrák kutatók szerint a legfontosabb férfi nemi hormon, a tesztoszteron csökkentheti a közönséghatást. Ez az egyén azon pszichológiai hajlamára utal, hogy jobb teljesítsen mások jelenlétében, mint egyedül. A közönséghatás akkor jelenik meg, amikor valaki viselkedése megváltozik, ha tudja vagy legalábbis azt hiszi, hogy mások figyelik őt.
A román munkaügyi tárca tájékoztatása szerint első alkalommal történik meg Romániában, hogy a női munkavállalók többet keresnek a férfiaknál.