Közel 150 ezer, eddig nem látott fotó került elő a szocialista Budapestről
A hatvanas évektől a rendszerváltás időszakáig tartalmaz fotókat az a főként negatívokból álló gyűjtemény, amely a Budapest Főváros Levéltárának őrizetébe került.
A hatvanas évektől a rendszerváltás időszakáig tartalmaz fotókat az a főként negatívokból álló gyűjtemény, amely a Budapest Főváros Levéltárának őrizetébe került.
Pezseg az élet Bulgáriában: kompromittáló fényképek kerülnek ki a miniszterelnök hálószobájából, aki ahelyett, hogy tagadna, a köztársasági elnököt vádolja azzal, hogy éjszaka drónnal fényképez be az ablakán. A kormányt az ellenzéke mellett a szervezett bűnözés is szeretné megbuktatni, nehogy bevezessék az eurót, a tisztaság bajnokaként pedig egy bukott lottó- és futballvezér jelentkezik Dubajból, ahol korrupciós vádak miatt bujkál.
Thomas Hammond, a Virginia Egyetem orosz és szovjet történelemmel foglalkozó oktatója többször is meglátogatta a Szovjetuniót az államszövetség 1991-es szétesése előtt.
Válogatás a HVG fotósainak legjobb 2018-as képeiből.
Ha azt hiszi, hogy az fényképelőhívás kora már rég lejárt, önt is igencsak meg fogja lepni az éves magyarországi adat. Mi maximum 1 milliót tippeltünk volna, de nagyon mellélőttünk.
A Guardian brit lap egy cikkbe szedte azokat a fényképeket, festményeket, melyek London városképének átalakulását mutatják be egészen 1630-tól napjainkig.
A nyertesek - válogatás a világ talán legrangosabb fotóversenyének díjazott képeiből.
A FotoFuze egy ingyenes regisztráció után használható webes alkalmazás, amellyel gyorsan eltüntethetjük a zavaró...
Biztosan mindenkinek eszébe jutott már egy-egy megcsonkított családi fotót nézegetve: vajon kinek a képét tépte le...
Samuel Aranda a New York Times számára készítette képét, amin egy burkát viselő nő tartja a kezében sebesült hozzátartozóját egy kórházzá átalakított mecsetben, Jemenben. Az arab tavasz a tavalyi év egyik legfontosabb eseménye volt, így várni lehetett, hogy a pályázaton is kiemelt figyelmet kap majd. Mint Koyo Kouoh, a zsűri egyik tagja mondja: "Ez a kép az egész régióért beszél. Megjelenik benne Jemen, Egyiptom, Tunézia, Líbia, Szíria, minden, ami az arab tavasz során történt, mégis egy személyes, intim részét mutatja be az eseményeknek. Felhívja a figyelmet a nők szerepére, nem csak mint segítőkre, hanem mint az események aktív szereplőire." Idén124 ország 5247 fotósa küldött be összesen 101 254 pályamunkát a világ legrangosabb fotóversenyére.
A spottr.hu fotóblog friss bejegyzésében csodálatos time lapse videókat mutat be Dustin Farrel Fotóstól.
A spottr.hu és a hvg.hu újra közös pályázatot hirdet, ezúttal a legjobb őszi fényképeket várja a fotóoldal szerkesztősége.