Huszonévesen semmid nincs, ami komoly érték lenne a munkaadónak
Íme, néhány tanács a friss diplomásoknak, hogy mire érdemes figyelni pénzügyi területen a következő években, hogy anyagilag is sikeressé válhassanak.
Íme, néhány tanács a friss diplomásoknak, hogy mire érdemes figyelni pénzügyi területen a következő években, hogy anyagilag is sikeressé válhassanak.
Mérnökök, informatikusok és közgazdászok járnak a legjobban a diplomájukkal – anyagilag. Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait.
Szili Katalin módosító javaslatában a friss diplomásoknak is elérhetővé tenné a gyedet, ami több mint másfélszeresére emelné igénybe vehető juttatásaik összegét.
Spanyolországban egymillió frissdiplomás munkanélküli van, s a gazdasági válság óta e kategóriából százezrek vándoroltak külföldre munkalehetőség után kutatva - írta internetes oldalán megjelent cikkében a The Guardian című brit lap pénteken.
A 2008-ban és 2010-ben végzett fiatal diplomások 51 százaléka első munkahelyén dolgozik, negyedük viszont egyszer már váltott állást, ennél több helyen csak a fiatalok tizede dolgozott - derül ki a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) diplomás pályakövetési felméréséből.
Miért a legnépszerűbb egyetemi, főiskolai szakokon – gazdálkodás és menedzsment, turizmus-vendéglátás, pénzügy és számvitel – szeretne továbbtanulni a felvételizők nagy része? Megnéztük, milyen munkáról álmodnak a diplomások, és milyen lehetőségeik vannak valójában.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) felmérése szerint a frissdiplomás válaszadók 68,6 százalékának már volt állandó munkahelye, az állandó munkahellyel eddig nem rendelkezők között felülreprezentáltak a tanulmányaikat (még) folytató végzettek. A legalacsonyabb az elhelyezkedési arány a bölcsészettudományi kar és a természettudományi kar végzettjei között.
A vállalatok 88 százaléka foglalkoztat frissdiplomást, 66 százalékuk egy-három pályakezdő munkavállalót; a cégek elsősorban magas szintű szakmai ismereteket és magabiztos nyelvtudást várnak el – többek között ez derült ki a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) kutatásából, amellyel hallgatóinak diploma utáni elhelyezkedését vizsgálta.
A frissen végzett diplomások lassan kiszorítják az érettségizetteket a munkaerőpiacról – ez az egyik magyarázata annak, hogy a felsőoktatási dömping ellenére még mindig viszonylag kevés a felsőfokú végzettségű állástalan.