A frakciópénzek alapján a Demokratikus Koalíció a választás legnagyobb nyertese
Gyurcsányék pártja évi majdnem 400 millió forinttal több forráshoz juthat az Országgyűléstől.
Gyurcsányék pártja évi majdnem 400 millió forinttal több forráshoz juthat az Országgyűléstől.
A szocialista-szocdem frakció egyre nagyobb, de a néppárt is szerzett még egy mandátumot.
Az LMP-nek és a DK-nak egyezkednie kell.
Szerdától tartják évadnyitó tanácskozásaikat az országgyűlési frakciók. Vidéki városokban készülnek a hétfőn induló parlamenti ülésszakra: a Fidesz-KDNP Lillafüreden, az MSZP Salgótarjánban, a Jobbik Salgótarjánban és Ózdon, az LMP pedig Balatonalmádiban.
Arányaiban a legtöbb gyereket az LMP-frakció tagjai nevelik, a KDNP-sek pedig a legkevesebbet – derült ki a vagyonbevallásokból.
Nyílt levélben kérik az Országgyűlés frakcióit a Hungária Értékpapír károsultjai, hogy ne zárják ki őket a kártalanításból. A témában kedden megszavazott törvény szerintük csak a Quaestor-károsultakat érinti ugyanis, a többi bukott brókercég ügyfeleit nem. „Negatív forgatókönyv esetén jogi útra tereljük az ügyet” – jelezték a levél írói.
Az öttagú LMP-frakció gyűjtötte személyenként a legtöbb jól fizető posztot, az átlagfizetés így közel 980 ezer forint lesz, míg a Fidesz képviselőcsoportjában ez az összeg 840 ezer forint.
Megállapodtak a parlamenti frakcióvezetők arról, hogy kit javasolnak parlamenti elnöknek és alelnöknek, így a Jobbik által jelölt, korábban elítélt Sneider Tamás is házelnök-helyettes lehet. Az Index szerint a Fidesz gyakorlatilag megzsarolta a baloldali pártokat, hogy azok maguktól fogadják el Sneidert.
A Fidesz frakcióvezetője ismertette a Fidesz jelöltjeit a bizottságok élére. A rendészeti bizottság elnöki posztja Kósa Lajosé, a népjóléti bizottságé Zombor Gábor volt kecskeméti polgármesteré lett. Több bizottsági elnöki hely még bizonytalannak tűnik, ugyanis akik szerepet kapnak a kormányban, nem lehetnek bizottsági elnökök. A Fidesz nem akarja megvétózni a volt skinheadvezér, Sneider Tamás parlamenti alelnöki posztját, fontolják meg az ellenzéki pártok, hogy kit jelölnek - mondta Rogán. Átírják az országgyűlési törvényt, mert egy pontatlanság miatt a képviselők egy része most két helyről is felvehet fizetést.
A DK és az LMP kijelentette, hogy parlamenti képviselőik között nincs, aki vásárolta volna a nyelvvizsgáját. Az MSZP, a Fidesz és a KDNP majd akkor nyilatkozik, ha lesz konkrét gyanúsított az ügyben.
Azt követően, hogy a 444.hu híroldal kikérte a parlamenti frakciók szerződését, és a múlt héten belőlük szemezgetve cikksorozatot közölt, szerdán az összes szerződést közzétette listázva.
Minden eltitkolt szerződéses viszony ennek a morális szürkezónának a létét hosszabbítja meg. De nevezzük csak egyszerűen mocsárnak.