A színészek szakszervezete és a forgatókönyvírók érdekképviselete legutóbb 1960-ban sztrájkolt egyszerre, amikor a színészek munkabeszüntetését Ronald Reagan vezette.
A rendezőkkel már megegyeztek ugyan az amerikai stúdiók az emelt bérekről és a javított munkakörülményekről, a színészekkel viszont még nem, így benne van a pakliban, hogy ők nemsokára csatlakoznak a forgatókönyvírókhoz, és szintén sztrájkba lépnek. Ebbe Los Angeles minden bizonnyal belerokkanna, mert a legutóbbi írósztrájk önmagában is munkahelyek tízezreinek megszűnését hozta Kalifornia fővárosában. Az amerikai mozgóképek egyik kedvenc külföldi forgatási helyszíneként Magyarország produkciós társaságai is figyelik az eseményeket, bár összeomlástól itthon még nem kell tartani.
Kevesebbet forgatnak az USA filmfővárosában, és ezt nagyon is megérzik azok, akik ebből élnek, legyen szó a cowboycsizma-árusokról vagy a cateringcégekről.
Újra elindítja forgatókönyvírói mentorprogramát a ContentLAB, ahol mások mellett a Rém rendes család írója is besegít majd a közös munkába. A kurzusra idén tizenkét helyet hirdettek meg, külön érdékesség, hogy a pályázóknak egyetlen napja lesz a felvételi feladat elkészítésére.
Világhírű filmek, egyebek közt a Drakula, az Egy gésa emlékiratai, a Benjamin Button különös élete, a Lara Croft és a Mrs. Henderson bemutatja című alkotások forgatókönyveinek szerzőit várják Budapestre május első hetében egy forgatókönyvírói műhelytalálkozóra és mesterkurzusra.