„Elfogadhatatlan a kormányzati kommunikáció” – feljelentést tett a pilisi polgármester az ivóvízben talált férgek miatt
László Attila az ügyben kifejtett kormányzati kommunikációt szerecsenmosdatásnak minősítette.
László Attila az ügyben kifejtett kormányzati kommunikációt szerecsenmosdatásnak minősítette.
Az NNGYK szerint nem okoznak betegséget az állatok, amelyek már a monorierdei vízrendszerben is feltűntek.
A hatóság szerint a fonalférgek nem azonosak a patogén bélférgekkel, nem okoznak betegséget.
Joggal mondhatjuk az egyik féregfajra, hogy nem reagál túl jól a stresszre: különböző méretűvé és alakúvá tudja alakítani a szájszervét, és konkrétan kannibál-módba is válthat.
Most először találtak emberben olyan fajta fonálférget, amilyen egy ausztrál nő agyában élt.
Amerikai kutatók egy váratlan felfedezés révén 50 százalékkal meg tudták hosszabbítani a férgek élettartamát, és úgy gondolják, a módszer emlősökkel és az emberrel is működhet.
Az amerikai kutatók szerint sikerült megtalálni az öregedés egyik okozóját, a folyamatba beavatkozva pedig lassítható, vagy akár megállítható is lehet az öregedés.
A guineaféreg okozta fertőzések száma majdnem megfeleződött tavalyhoz képest. A betegség nem halálos, de az azzal járó fájdalom hónapokra ágynak döntheti az embert.
Higiéniai tippeket adott a fitneszguru az interneten terjedő tévedésre hivatkozva.
Kártevővel fertőzött vetőburgonyát hívott vissza a Nébih.
Az amerikai járvány- és közegészségügyi központ (CDC) szakemberei először azonosítottak olyan daganatos megbetegedést embernél, amelyet az emberi szervezetben élő féregparazitában kifejlődött rákos sejtek okoztak.
A legújabb kutatások szerint az embernél sokkal jobban alkalmazkodik a kozmikus körülményekhez a fonalféreg. Míg az asztronauták szervezete megsínyli a súlytalanságot és a sugárzást, a fonalférgek izomzatában kevesebb a toxikus fehérje ilyen körülmények, mintha a Földön maradtak volna. A kutatásról a Nature Scientific Reports című folyóiratban jelent meg tanulmány.