Fehéroroszország elengedett három foglyot, köztük egy újságírót és legalább egy amerikait
Az amerikai külügy helyettes államtitkára szerint az egyoldalú gesztussal Lukasenka az Egyesült Államokhoz akar közeledni.
Az amerikai külügy helyettes államtitkára szerint az egyoldalú gesztussal Lukasenka az Egyesült Államokhoz akar közeledni.
Kedden még mentek a találgatások azzal kapcsolatban, hogy Oroszország csak nagylelkűségből engedte-e szabadon a marihuána birtoklásáért börtönbe zárt amerikai tanárt, de szerdára kiderült, hogy fogolycseréről van szó.
A férfi semmit sem tudott a börtön mélyén arról, hogy mi történt Szíriában. Étlen-szomjan tartották napok óta, míg rá nem találtak.
Elvesztette a fellebbezést Evan Gershkovich, a Wall Street Journal riportere csütörtökön az előzetes letartóztatás meghosszabbítása ellen. A hidegháború vége óta nem volt amerikai újságíró őrizetben Oroszországban.
Evan Gershkovich akár húsz évet is kaphat, ha elítélik.
Konsztantin Jefremov mára elhagyta Oroszországot, azonban a háború elején még az orosz hadseregben harcolt. Állítja, hogy a háború kirobbanása után az oroszok rendkívül kegyetlenül bántak az elfogott ukránokkal.
A büntetés-végrehajtás két munkatársa hétfőn délelőtt tűnt el a Dunában, amikor kutyákat treníroztak szökött foglyok keresésére.
A kömlői férfi pár nappal ezelőtt is megszegte a házi őrizet szabályait.
A Vezúv kitörése nemcsak az ókori Pompeii területén, de a közeli Herculaneumban is óriási pusztítással járt. A régészek most egy a forró áramlás elől menekülő fogoly jó állapotban megmaradt csontvázára bukkantak.
A szapora, életerős jövevények kiszoríthatják az őshonos fajt.
Több részben mutatjuk be a HVG Könyvek sorozatban kiadott, Daniel Tudor által szerkesztett Kérdezz meg egy észak-koreait című riportkötetet. Az, hogy Észak-Koreában mindent áthat a személyi kultusz, közismert. De hogyan néznek ki ennek az árnyalatai? Létezik-e bármiféle rendszerkritika? Őszintén szeretik-e az észak-koreaiak a vezetőjüket, vagy egyszerűen csak szeretniük „kell”? Manapság inkább az utóbbiról van szó, de azért a propaganda még mindig sokakat megtéveszt. Mit tud egy átlagember az országban működő fogolytáborokról? Erről szól cikksorozatunk első epizódja.