Kihirdették a parlamentben az uniós fiskális paktumhoz csatlakozást
Kihirdette a parlament Magyarország csatlakozását az Európai Unió fiskális paktumához.
Kihirdette a parlament Magyarország csatlakozását az Európai Unió fiskális paktumához.
Németország a költségvetési fegyelmet és adósságcsökkentést előíró uniós fiskális paktum szigorítását sürgeti, a javaslat fő eleme, hogy az Európai Bizottság (EB) pénzügyi biztosa önállóan dönthessen a túlzott államháztartási deficit miatti eljárásokról - írta a Focus című német hetilap.
Újabb tényezők növelik a bizonytalanságot az állandó euróövezeti válságkezelő rendszer (ESM) és a fiskális paktum németországi ratifikációja körül, az ügyben indított alkotmánybírósági eljárás befejezése előtt alig három nappal egy konzervatív politikus újabb sürgősségi indítványt nyújtott be a testülethez, a Bundestag jogi szakértői pedig egy új jelentésben úgy vélik, hogy az ESM sértheti a német parlament jogait.
Az írek többsége támogatásáról biztosította az Európai Unió fiskális paktumát - jelentették be pénteken hivatalosan Dublinban.
Előzetes eredmények szerint az írek mintegy hatvan százaléka támogatta a népszavazáson az Európai Unió fiskális paktumát - jelentette péntekre virradóra a dublini média.
A lett parlament jóváhagyta csütörtökön a költségvetési szigort előirányzó uniós stabilitási-pénzügyi paktumot. A százfős törvényhozásban 67 képviselő szavazott a törvény mellett, 29 ellene, egy képviselő tartózkodott, hárman pedig nem voltak ott a szavazásnál.
Népszavazás kezdődött csütörtökön Írországban, a szigetország választópolgárai az Európai Unió fiskális paktumának elfogadásáról döntenek.
Az ír választók többsége "igennel" fog szavazni az Európai Unió (EU) fiskális paktumáról szóló jövő szerdai népszavazáson - derült ki egy közvélemény-kutatás szombaton közzétett eredményeiből.
Az uniós fiskális paktum jelenlegi formája mellett foglalt állást Wilhelm Molterer, az Európai Befektetési Bank (EIB) egyik alelnöke hétfőn egy bécsi előadásában.
A német vezetés nem tárgyalná újra az uniós fiskális paktumot, de hajlandó a takarékosságot a gazdasági növekedés ösztönzésével kiegészítő intézkedésekre - hangsúlyozta egy vasárnapi lapinterjúban Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter, reagálva a francia elnökválasztáson esélyes Francois Hollande követeléseire.
"Nem újratárgyalható" az Európai Unió 25 tagállama által elfogadott fiskális paktum - közölte Angela Merkel német kancellár pénteken, miután Francois Hollande, a francia elnökválasztás szocialista esélyese a napokban többször is kritizálta a költségvetési fegyelmet megkövetelő megállapodást.
Ha a szocialista Francois Hollande megnyeri Franciaországban a választások második fordulóját is, gyökeresen megváltoztathatja az ország gazdaságpolitikáját. Az euróválság miatt a legtöbb uniós ország megszorításokra kényszerül. Hollande ezzel szemben azt vallja, hogy a növekedés serkentése éppolyan fontos, mint a kiegyensúlyozott államháztartás. A szocialista jelölt még az uniós fiskális paktumot is felborítaná, melyet hosszas előkészületek után nagy nehezen hoztak tető alá a tagországok - a németek és épp a franciák vezetésével.