Különös szövetség alakul Hollywood és a mesterséges intelligenciák között
Két év alatt oda jutottak a nagy techvállalatok, hogy már fizetni is hajlandóak a tartalmakért, csak képezhessék velük a mesterséges intelligenciát.
Két év alatt oda jutottak a nagy techvállalatok, hogy már fizetni is hajlandóak a tartalmakért, csak képezhessék velük a mesterséges intelligenciát.
A Disney által birtokolt mesevilág komoly bajban van, egyre nagyobb számban fordulnak el tőle a korábbi lelkes rajongók. A cég több kétes húzást hozott a Marvel és a Star Wars franchise megvásárlása óta, legyenek azok üzletiek, vagy csak sértőek a rajongótábor egy jó részére nézve. A céget nem kell félteni, most épp a videójáték iparába vásárolja be magát egy jelentős készpénzlökettel. Félteni legfeljebb Elon Musktól kellene, aki látszólag szemet vetett a vállalatra.
A megkérdezett stúdióvezetők szerint van baj, de kibírják, mert minden, a sztrájk miatt Budapestről kivonuló produkció helyére egy másik várakozik.
Az Andersen Magyarország szerint a leállás havonta közel 6-7 milliárd forint adóbevétel kiesést okoz a költségvetés számára.
Sokaknak bevillannak azok az emblematikus jelenetek, amikor Eddie Murphy és Owen Wilson a budai Váralagút fölött lóg, vagy Bruce Willis a pesti belvárosban lövöldöz. A filmes bérgyártás felfutását sok összetevő segítette, végül igazi sikerágazat született, ami több szempontból is komoly hasznot hoz az országnak, például egy-egy sztár Insta-fotója jobb országmarketing, mint egy sokmilliós turisztikai kampány.
Mire beérett a kormány igyekezete, hogy a külföldi filmgyártók évente több százmilliárd forintot költsenek el Magyarországon, az iparág legfontosabb szereplői valahogy éppen a kormányhoz közel állók kezébe kerültek.
Egyre több Fidesz-közeli oligarcha tűnik fel a magyarországi filmstúdiók környékén, ahol több száz milliárdot költenek évente a külföldi megrendelők – írja az e heti HVG.
A Cannes-ban debütáló Evolúcióval a Mundruczó–Wéber szerzőpáros egy generációkon átívelő problémát szeretne megmutatni a traumafeldolgozásról és az újjáéledő gyűlöletről.
Az egy éve elhunyt filmügyi biztos, üzletember és producer halála utáni időszakot szervezeti zűrzavar jellemezte, vezetők távoztak, a támogatásokról ítélkező szakmai Döntőbizottság kétszer lecserélődött, a Magyar Nemzeti Filmalap pedig meg is szűnt eddigi formájában. Megnéztük, hogy a Vajna halálát követő egy évben hogyan alakult át a filmgyártás struktúrája.
Méghozzá számos ponton. A külügyminiszter szerint India „szuperhatalomként érdekelt Magyarország sikerében.”
Ezért éri meg sorozatokat gyártani Hollywoodnak.