Felszámolás indult Dzsudzsák Balázs léghajós érdekeltsége ellen
Korábban kényszertörlési eljárást indított a bíróság a cég ellen, de most úgy tűnik, mégsem törlik.
Korábban kényszertörlési eljárást indított a bíróság a cég ellen, de most úgy tűnik, mégsem törlik.
A károsult beszállítók csalás gyanúja miatt feljelentést tettek a rendőrségen, de nyomozás egyelőre nem indult.
Az év első felében nagyon megugrottak a cégmegszűnések, aztán kis enyhülés jött, de szeptember óta ismét emelkedőben van az eljárások száma. Egyre több az előzmény nélküli procedúra is.
Egyelőre nem tudni, hogy miért került a vállalatot alapító Huj Ka Jan házi őrizetbe, viszont korábban az ország déli részében a rendőrség letartóztatta a cég vagyonkezelő részlegének néhány munkatársát, akik befektetési termékek értékesítésével szereztek pénzt egyéni befektetőktől.
Ennek ellenére a csütörtökön hozott ítéletében nem törekedett arra, hogy részletesen kivizsgálja a pályázatokat egy konkrét per kapcsán. Kormányközeli felszámoló cégek járhatnak jól a döntéssel.
Arra hivatkozva emelnék meg 30 százalékkal az évek óta a csőd felé száguldó Alföldvíz Zrt. vezetőjének 1,8 millió forintos fizetését, hogy míg más alkalmazottak bérét emelték, az övé maradt.
Kormányközeli szereplők jutottak be a felszámolói piacra a tényfeltáró portál legújabb cikke szerint.
A volt főszerkesztő-helyettesnek negyedévnyi fizetésével tartoznak.
A pályázat második köre is sikertelen volt.
Évente 12 ezer magánszemélyt tiltanak el a cégvezetéstől, a jogi szigor teljes mértékben indokolt.
Korrupcióról, az Alexandráról és a Quaestorról is kérdeztük a felszámolók egyesületi elnökét.
Ha az adós vállalat fizetésképtelensége miatt nem képes tartozásait fedezni, felszámolási eljárás keretein belül kiegyenlítheti elmaradásait. Ugyanakkor az adósnak lehetősége van arra, hogy a felszámolási eljárásban megfizetett tartozását – meghatározott feltételek fennállása esetén – polgári peres eljárás útján visszakövetelje a hitelezőtől.