#fejlesztéspolitika
Csepreghy: Gyurcsányra bízta az Európai Bizottság a magyar fejlesztéspolitika ellenőrzését
A helyettes államtitkár szerint a brüsszeli bizottság "hálapénzt" fizet Gyurcsány Ferencnek azzal, hogy az ő cégét, az Altust bízta meg a magyarországi fejlesztéspolitika ellenőrzésével. A héten állítólag már meg is kerestek minisztériumokat az Altus munkatársai. Dobrev Klára napközben pontosította Csepreghy állításait.
Orbán a nyakába veszi az országot
Orbán Viktor miniszterelnök a következő hetekben ellátogat a 23 megyei jogú városba, hogy egyeztessen a fejlesztéspolitikai elképzelésekről - mondta Lázár János Hódmezővásárhelyen. Azt mondta, profitéhes multik helyett még idén nonprofit állami cégek adhatják az áramot és a gázt.
LMP: a kormány fejlesztéspolitikája csak a Fidesz érdekeit szolgálja
Az LMP szerint átgondolatlan a kormány fejlesztéspolitikája, amely csak a Fidesz rövidtávú érdekeit szolgálja a társadalom valós szükségleteinek kielégítése helyett - mondta Schmuck Erzsébet, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője vasárnap Budapesten sajtótájékoztatón.
Így képzelik el Orbánék 2014-től az uniós pénzek felhasználását
A kormány a 2014–2020-as időszakban felszámolja a korábban kiszervezett tevékenységeket az uniós források felhasználásánál, és az állam belső erőforrásaira építve végzik el ezeket a feladatokat. Az erről szóló kormányhatározat a pénteki Magyar Közlönyben jelent meg.
Helyettes államtitkár: Magyarországnak fontos partnere lehet Kenya, Etiópia, Uganda is
Takács Szabolcs, a Külügyminisztérium globális ügyekért felelős helyettes államtitkára szerint Magyarországnak határozottabban kell részt vennie az EU fejlesztéspolitikájának alakításában, a fejlődő országok segítésében, az ország különösen Afrikában, a szubszaharai térség támogatásában kaphatna nagyobb szerepet.
Kormányközeli cégeknek parkoltatják az uniós pénzeket?
A kormány kommunikációjában azt igyekszik hangsúlyozni: gyorsítani kell az uniós pénzek idei lekötését, hogy minden egyes fillért fel tudjunk használni a 2007-2013 közötti uniós költségvetési ciklusból. Egyes innovációs pályázatoknál viszont úgy tűnik, nem osztják a rendelkezésre álló pénzeket. Sőt, még eredményes pályázatokat is elutasítanak. Kormányközeli cégeknek tartogatják a pénzeket vagy egyszerűen bürokratikus bénázás áll a háttérben?
250 tonnányi pénzt szinte nem is lehet kifizetni
Ismét átalakítja a kormány az uniós pályázati intézményrendszert. Az átszervezéssel megerősödnek a minisztériumok, egy kézbe kerülhet a szakpolitika és fejlesztéspolitika, elvileg gyorsulhat az uniós pénzek felhasználása. A lekötött források tekintetében jól állunk, ám az uniós támogatások kifizetésén gyorsítani kell, ha az a cél, hogy minél több eurót felhasználjunk. Az viszont kérdéses, hogy a hazai pályázók egyáltalán be tudnak-e ennyi pénzt fogadni, és elég lesz-e a rendelkezésre álló idő.
MSZP: a kormánynak nincs fejlesztéspolitikája
Az MSZP fejlesztéspolitikai kabinetvezetője szerint a fejlesztési terv kihirdetésekor kiderült, hogy nincs is ilyen programja a Fidesznek