Újra nehézbombák érkeztek Izraelbe
A szállítmányokat Joe Biden állította le, Trump ismét engedélyezte.
A szállítmányokat Joe Biden állította le, Trump ismét engedélyezte.
A jelenlegi amerikai elnök alig három hét múlva távozik hivatalából.
Az ország eddig nem küldött fegyvereket Ukrajnának, de ha szorosabbá válik Moszkva és Phenjan viszonya, megfontolják.
Az izraeli kormányfő haragját az váltotta ki, hogy a francia elnök az Izraelnek a Gázai övezetben folytatott háborúját segítő fegyverszállítmányok leállítására szólított fel.
Teherán titkos tárgyalásokat folytat Moszkvával az ügy érdekében, amennyiben sikerrel járnak, a jemeni lázadók támadásai a Vörös-tengeren veszélyesebbekké válhatnak.
A tettek nélküli szavak nem vetnek véget a palesztin és az izraeli anyák, apák és gyerekek elviselhetetlen szenvedésének – mondják.
Szergej Sojgu volt orosz védelmi miniszter Teheránba látogatott, ahol többek között az ország új elnökével, Maszúd Peszeskjánnal és az Izrael elleni hadművelet kidolgozásáért felelős iráni tábornokkal is egyeztetett.
Szerbia ugyan papíron oroszbarát ország hírében áll, és ennek megfelelően a Moszkva elleni szankciókat sem támogatják, ám Vucsics elnök a fegyverszállításra üzleti ügyként tekint.
A NATO-nak “közös üzenetet kell küldenie ebben az ügyben Kínának” – vélekedett Brüsszelben Kurt Campbell amerikai államtitkár.
Már az amerikai elnök is kimondta: visszatarthatják az Izraelnek szánt bombákat és tüzérségi lövedékeket.
Az időzítés az, ami igazán jelentőssé teszi ezt az ügyet, ugyanis Antony Blinken külügyminiszternek május 8-án be kell számolnia a Kongresszus előtt arról, hogy hitelesnek tarja-e Izrael garanciáit arra, hogy a nemzetközi humanitárius törvények betartásával használja fel az USA-tól kapott fegyvereket.
A teherszállítóra az USA is szankciókat vetett ki.