Óriásit ugrott tavaly a világ száz legnagyobb fegyvergyártó cégének bevétele
A növekedés minden bizonnyal idén is folytatódott, elsősorban az ukrajnai és a gázai háború miatt.
A növekedés minden bizonnyal idén is folytatódott, elsősorban az ukrajnai és a gázai háború miatt.
Különleges üzleti háttérrel rendelkezik az a magyar drónfejlesztő csapat, amely a minap egy belgiumi szaklap alapján a magyar sajtóban is ismertté vált a rendkívül nagy hatótávolságú, pilóta nélküli légi járműjének, a Phantomnak köszönhetően.
Elvitelre - a podcast, amelyben az adott hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk. Csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! Ezen a héten mi egy magyar CIA ügynökkel, Földes András pedig az ukrán fegyveres erőkkel ismerkedik meg.
A stockholmi Békekutató intézet – SIPRI – azzal magyarázza ezt a furcsa ellentmondást, hogy a fegyvergyárak nem tudtak eleget tenni a megnövekedett keresletnek, mert a hosszú békés időszakban nem fejlesztették a termelési kapacitásokat.
A szállítmányok "erősíthetik Bulgária védelmi potenciálját".
Az Apache-okkal egy csomagban rádiólokátorokat és különféle rakétákat is vesznek.
Az Európai Parlament védelmi és biztonságpolitikai albizottsága szakértőket hallgatott meg, hogy értékeljék mekkora fenyegetést jelenthet Oroszország és Kína katonai és haditechnikai együttműködése az orosz–ukrán háború tükrében. Oroszország és Kína több szempontból is furcsa párost alkot a katonai együttműködés terén, de ez nem azt jelenti, hogy a kapcsolat erősödése nem jelenthet problémát a jövőben.
A katolikus egyházfő szerint az egész világ háborúban áll, a világ önmegsemmisítése zajlik.
A kapacitásuk már az Ukrajna elleni támadásukat megelőzően is zsugorodásnak indult, viszont mostanra már az is kérdésessé vált, hogy az érvényben lévő szerződéseiket képesek-e egyáltalán teljesíteni.
Orbán Áron legutóbb akkor jelent meg a hírekben, amikor bekerült a Norbi Update Lowcarb Zrt. igazgatóságába.
Hetedik éve folyamatosan nő a fegyverkereskedelem a világban – állapította meg a SIPRI (Stockholm International Peace Research) most közzétett jelentése. Ebben még nem szerepel az idei év, pedig Putyin agresszióját követően drámai mértékben megnövekedtek a fegyverkezési kiadások a világon.
A BBC oknyomozói újságírói annak néztek utána, mennyire valóság és mennyire propaganda, hogy az ukránok az interneten próbálnak pénzt csinálni a nyugati fegyverekből.