Oroszországnak kiadott fegyverkereskedő volt az üzlettársuk, most lopakodó drónt fejlesztenek
Különleges üzleti háttérrel rendelkezik az a magyar drónfejlesztő csapat, amely a minap egy belgiumi szaklap alapján a magyar sajtóban is ismertté vált a rendkívül nagy hatótávolságú, pilóta nélküli légi járműjének, a Phantomnak köszönhetően.
Az Uaviator Drones Kft.-ről van szó, amely már 2015-ben megalakult, bár tulajdonosai ezt a nevet csak 2017-ben adták neki. A cégnek mindenesetre egy ideje már saját honlapja is van, amelyen hirdeti, hogy merevszárnyú UAV (vagyis pilóta nélküli járműveket, azaz) drónokat gyártanak, székhelyük a tököli repülőtér, és egy látnok pilótájuk van, aki egész életét hihetetlen repülő tárgyak megalkotásával töltötte.
A hagyományos érzékelőrendszerek számára észrevehetetlen, lopakodó technológia beépítése azt sejteti, hogy leginkább katonai felhasználásra szánhatják az eszközt, leszámítva persze a paparazzókat, akik számára ugyancsak hasznos kis szerkentyű lehetne egy fantom. Hatótávolsága 10 ezer kilométer, és állítólag akár 500 kilogrammot is elcipel, vagyis csapásmérő harci eszköz is lehet rajta.
A védelmi ipari szakértők elismeréssel számoltak be a fejlesztésről, de arra nem tértek ki, hogy a „látnokon”, a több szabadalmat is jegyző Kersics Andráson kívül kik vesznek részt a vállalkozásban. Pedig két szálon is ismert üzletemberekről van szó: az egyik szál egy nyolc évvel ezelőtt lefülelt illegális fegyverkereskedelmi ügylet, a másik pedig Orbán Viktor kormányfő fogászának uniós támogatása.
Az Uaviator drónját bemutató film: