A britek leállítják bizonyos fegyverek izraeli exportját
A külügyminiszter szerint fennáll a kockázata, hogy az izraeliek egyes brit fegyverekkel megsérthetik a nemzetközi humanitárius szabályokat.
A külügyminiszter szerint fennáll a kockázata, hogy az izraeliek egyes brit fegyverekkel megsérthetik a nemzetközi humanitárius szabályokat.
Az első félévben minden eddiginél több német fegyver került a világpiacra: elsősorban Ukrajnába, de Szingapúr, India és Szaúd-Arábia is sokat vásárolt.
Erről nyilatkozott a NATO-tagállamok egyik fő fegyverszállítója, aki a konfliktus elhúzódására számít a Gázai övezetben és Ukrajnában. A készletek mindenütt rohamtempóban fogynak, ezért a fegyvergyárak maximális kapacitással üzemelnek.
Az egyik legnagyobb fegyvervásárlóból jelentős exportőrré vált Törökország, önálló hadiipart teremtve. Legnagyobb felvevőpiacát az öbölbeli arab olajmonarchiák adják.
Vlagyimir Putyin orosz elnök leleményes megoldást javasol az eladósodott kormányoknak: elengedi az adósság egy részét, ha vállalják, hogy Oroszországtól vásárolnak fegyvert. Amivel persze újra eladósodnak.
Vlagyimir Putyin meglátogatott egy óriási fegyvervásárt és ebből az alkalomból felvázolta Moszkva exportpolitikáját. KGB-s múltját nem feledve egyáltalán nem a valódi céljairól beszélt a 67 éves elnök, aki nacionalista diplomáciával próbálja megőrizni népszerűségét, melyet a romló életkörülmények egyre jobban kikezdenek Oroszországban.
Németország 2018-ban csaknem 243 millió euró értékben exportált fegyvereket Törökországba.
Erős interjút adott Németh Szilárd a Magyar Nemzetnek: fegyvert fogunk exportálni, Demeter Márta ügye a legsötétebb a rendszerváltás óta, és az Alaptörvényt is módosíthatják, hogy a biztonságot garantálja a kormány.
Nem civilek bombázása, gyerekek halála, hanem egy újságíró feltételezett brutális kivégzése adta meg a lökést Németországnak, hogy leállítsa a szaúdi fegyverexportját.
Nem a turizmus, a fegyverexport nőtt elképesztő mértékben déli szomszédunknál. Rekordmennyiségű fegyvert adtak el Szaúd-Arábiának. Logikus, hogy a hadsereg próbál megszabadulni a kilencvenes évek fegyverkészleteitől – írja az ügyet megszellőztető Vecernji List.
Horvátország minden korábbi rekordot megdöntött szaúd-arábiai fegyverexportjával, a nyugat-balkáni állam 2016 első kilenc hónapjában 83 millió euró értében adott el katonai felszereléseket a közel-keleti királyságnak, s Zágrábot az sem zavarja, hogy úgy tűnik, a fegyverek jó része az embargó alatt lévő Szíriában köt ki.
Az orosz kormány úgy döntött, hogy 2016-tól 2020-ig több mint 25 milliárd dollárt költ a hadsereg felfegyverzésére új típusú fegyverekkel, a hadiflotta megerősítésére, az orosz védelmi-ipari létesítmények fejlesztésére.