Helyretette a kormány állítását a migránsokkal kapcsolatban az Európai Bizottság
Nem, nem fognak betelepíteni migránsokat.
Nem, nem fognak betelepíteni migránsokat.
Egyre jobban terjednek a valótlanságok a neten, ezek azonosításában lehet hasznos segítség a Google újdonsága, mely segít egy adott fotóról megállapítani, valóban azt mutatja-e, amit egyes helyeken állítanak róla.
Nem szeretné belátni a magyar állam, hogy az uniós aggályok a kormánytagok által is megszállt egyetemi kuratóriumok miatt nem újkeletűek, ezért hatpontos magyarázó posztot tettek ki Facebookra. Ellenőriztük a tényeket: annyi stimmel belőle, hogy az Erasmus az Európai Unió egyik legsikeresebb programja, de a különböző jogi magyarázatok egytől egyig félrevezetőek.
Egy megrendezettnek látszó videó és azóta leleplezett darkwebes álkereskedők voltak a bizonyítékok, amivel a nyugatról segítségként érkező Javelin páncéltörő rakéták állítólagos ellopását igyekeztek alátámasztani. Erre hivatkozva harsogták nyáron a propagandaoldalak és szakértőik az állítólagos ukrajnai fegyverlopásokat.
A Lakmusz az állítások mögötti tényeknek igyekszik utánajárni.
Az elnök mandátuma utolsó évében hazudta a legtöbbet.
A politikus az OECD nemrég megjelent tanulmányából idézte azt, ami a kormány számára kedvező - arról nem ejtett szót, ami nem.
A Facebook legnagyobb oltásellenes csoportjának vezetője egy amerikai bíróság elé citálja a közösségi oldalt, mert szerinte az megsérti a szólásszabadsághoz való jogukat.
A Google is küzd az álhírek ellen. Egy új fejlesztéssel már a fényképek terén is.
Fontos mérföldkőként tálalja egyik újdonságát az Instagram, azt viszont már nem reklámozzák, hogy van egy réteg, amelyik mindennél többet nyer vele.
A Washington Post tényellenőrző programja összegzett: 1055 nap alatt 15 413-szer mondott hamis vagy félrevezető dolgokat az amerikai elnök.
Egy néhány napja létrehozott weboldal szerint Celine Dion repülőgépe lezuhant, az énekesnő életét vesztette. A hírnek egyetlen szava sem igaz.