Emberi gerincet növesztettek a laboratóriumban, megdöbbentő, mennyire irányítja az emberi szervezet kialakulását
Brit kutatóknak elsőként sikerült olyan kémiai jelekre épülő forgatókönyvet megalkotniuk, ami emberi gerinchúrt hoz létre.
Brit kutatóknak elsőként sikerült olyan kémiai jelekre épülő forgatókönyvet megalkotniuk, ami emberi gerinchúrt hoz létre.
Azt már jóval korábban sejtették, hogy keringenek az emlősök vérében olyan őssejtek, amelyek hozzájárulnak szövetek helyreállításához és regenerációjához. A sejtés most beigazolódott: ausztrál kutatók megtalálták ezeket a sejteket.
Holland kutatók csirkeembriókkal nézték meg, mi történik nanoműanyag-szennyezés hatására a szívben. Az eredmény állatok és emberek számára is nyugtalanító.
Kínai kutatóknak sikerült kideríteniük, milyen hatásra függeszthető fel átmenetileg az emlősök embrióinak fejlődése.
Őssejtekkel kísérletezve hoztak létre kínai tudósok olyan majmot, amely testének nagy része őssejtekből épül fel. Az eljárás a különböző betegségek alaposabb tanulmányozását is lehetővé teheti.
Bár óriási a különbség a néhány centis zebrahalak és az emberek között, mégis van olyan lépcső a fejlődésükben, amikor nagyon hasonítanak egymásra. Ezt használták ki japán kutatók annak vizsgálatára, hogy milyen anyagok okozhatnak arcfejlődési rendellenességeket az újszülöttekben. Nem éppen jó hír, hogy az anya által fogyasztott koffein is szerepel ezen anyagok között.
Csupán 60–100 sejtből álltak azok az emberi embriók, amelyekkel nemrég kísérletezni kezdtek a Pennsylvaniai Egyetem kutatói. Az eredmény jelentős: azt is láthatják a tudósok, ha olyan fejlődési rendellenesség alakul ki, amely a magzat elvesztéséhez vezethet.
Az írországi Cork Egyetemen kutató Jens Walter és csapata arra a megállapításra jutott, hogy a korábbi feltételezések tévesek voltak, és a magzat sem baktériummal, sem vírussal nem találkozik az anyaméhben.
Az embriók akkor fogantak meg, amikor a mostani apjuk még csak 5 éves volt.
Képeken mutatja meg egy szervezet, hogy is néz ki a terhesség a legkorábbi szakaszban – amelyben több amerikai állam már tiltja az abortuszt.
Az embriót azért nevezik szintetikusnak, mert megtermékenyített petesejt nélkül alkották meg.
Inkább külföldre mennek sokan, ha lombikkezelést szeretnének, miután itthon államosították az ellátást.