Az elefántok új képességét fedezték fel: nevükön „szólítják meg” társaikat
Az állatvilágban rendkívül ritka dologra képesek egy új kutatás szerint az elefántok: neveket adnak társaiknak, és azon szólítják őket.
Az állatvilágban rendkívül ritka dologra képesek egy új kutatás szerint az elefántok: neveket adnak társaiknak, és azon szólítják őket.
Elefántok zavartak meg egy esküvőt Indiában, a házaspárnak is menekülnie kellett a hirtelen felbukkanó állatok elől.
A neandervölgyi ember igazi „kalóriabombákat” zsákmányolhatott: már a hatalmas elefántok levadászására is voltak módszereik, és egy ilyen állat egy nagyobb csoportnak hónapokig elegendő lehetett. A feldolgozásra is használtak már eszközöket a csontokon talált nyomok alapján.
A 150 méter mély vízesésbe most két elefánt esett bele. Mindkettő elpusztult.
A kutatóknak feltűnt, hogy egyre gyakrabban születnek agyar nélküli nőstény elefántok egy mozambiki nemzeti parkban. Kiderült, hogy a jelenség hátterében egy génmódosulás áll.
Vándorlás után édes a pihenés.
A helyi vízügyi és erdészeti minisztérium közlése szerint három évtized alatt kevesebb mint felére, 1100-ról 500 körülire csökkent az Elefántcsontparton élő elefántok száma az erdőirtások és a vadorzás együttes hatására.
Afrikai elefántokat és más veszélyeztettet állatokat védő lövésdetektort fejlesztettek ki a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói, az eszközöket Kenyában próbálják ki.
A vadorzás és az élőhelyek elvesztése miatt a kihalástól fenyegetett kategóriába került az erdei elefánt (Loxodonta cyclotis) a Természetvédelmi Világszervezet (IUCN) vörös listáján.
Öt elefánt tetemét találták meg, néhány hónapja viszont több száz állat hullott el az afrikai országban. Az állatvédők attól tartanak, több elefánt pusztulhatott el, mint amennyinek a tetemét most megtalálták.
Az elefántok számának fogyatkozásáról tanúskodik egy 487 éve elsüllyedt hajó rakománya – számolt be egy új kutatásról a BBC.