Népszava: Több mint száz helyen szüntetné meg a háziorvosi ügyeletet a kormány
Hatalmas átalakítás jöhet, ami azt jelentené, hogy hétköznaponként 90 ezer emberre jutna egy orvos.
Hatalmas átalakítás jöhet, ami azt jelentené, hogy hétköznaponként 90 ezer emberre jutna egy orvos.
Kiszivárgott az a terv, ahogyan a kormány átalakítaná az egészségügyet. Az 1200 fő alatti háziorvosi körzeteknek valószínűleg búcsút mondhatunk, azonban az egészségügyi szakdolgozók bére nőhet.
A legmodernebb technológia az emberi génállományból szűri ki a kockázati tényezőket, amivel hatékonyabbá válhat az ellátás, ráadásul az egészségügyi rendszer költségei is komolyan csökkenhetnek.
A Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint a javaslatról részletes szakmai és társadalmi vitát kell folytatni.
Először esett be a GDP 7 százaléka alá az egészségügyre fordított kiadás. A Válasz Online szerint "ideje bekapcsolni a szirénát".
Először készült átfogó jelentés, teljesítményértékelés Magyarországon az egészségügyről, amelyben 76 indikátor alapján súlyos megállapításokat fogalmaz meg az ellátórendszerről. Egyetlen év alatt 32 ezer ember lett volna megmenthető, ha jobb a magyar egészségügy.
Interjút adott a Népszabadságnak a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet főigazgatója. Azt is elmondta, miért van szüksége a GYEMSZI-nek a nyomozati jogkörre: azért, hogy elláthassák piacfelügyeleti feladataikat.
Huszonötmilliárd forintos többlettámogatáshoz juthatnak az egészségügyi ellátórendszerek 2015. december 31-ig, a pénzt infrastruktúrafejlesztésre használhatják fel - közölte az Emberi Erőforrás Minisztériuma csütörtökön az MTI-vel.
Londoni értesülések szerint bírósági eljárással fenyegeti az Európai Bizottság a brit kormányt azon a címen, hogy a brit hatóságok diszkriminatívnak minősülő eljárással ellenőrzik a külföldi EU-állampolgárok hozzáférési jogát a brit egészségügyi és szociális ellátórendszerhez.