Gulyás Gergely abban bízik, hogy legközelebb már nem is áll ki senki a fideszes jelölt ellen
Keszthelyen szólta el magát a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Keszthelyen szólta el magát a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Két cikkében is foglalkozik a brit Economist ezen a héten Magyarországgal, vagyis a demokrácia és Magyarország kapcsolatával. Formailag hazánk egy virágzó demokrácia, de lélekben egypárti állam – írják.
Az elemző szerint az április választáson Orbán Viktor nem egy újabb csatát nyert meg, hanem a háborút. Az interjú a Heti Válasz digitális kiadásában jelent volna meg, azonban ma bejelentették, megszüntetik az egészet. Így Török Gábor a blogján hozta nyilvánosságra a beszélgetést.
Merész vállalkozásba fogott Anne Applebaum kedd este a CEU vendégelőadójaként: egy nevezőre hozta Lenint, Mugabét és Orbánt. Nem az egyéneket mosta össze, hanem az általuk megálmodott államformában látta meg a hasonlóságot. A Pulitzer-díjas amerikai történész „az egypártrendszer kitartó varázsa” címmel megtartott előadása arra is választ adott: miért hazudnak büszkén és hangosan a vezér prominens vezetői.
Az orwelli doublethink szabályainak megfelelően „a nemzeti együttműködés rendszerének” keresztelt társadalom- és szabadságellenes wannabe-egypártrendszer erkölcsi minőségét és jelentőségét relativizálni vakság és érzéketlenség. Nincs ma erősebb erkölcsi imperatívusz a hazai politikában ennek a rezsimnek az eltávolításánál. Rauschenberger Péter írása.
Az LMP szerint a miniszterelnök a valóságtól elrugaszkodva félkatonai egypártrendszer kialakítására törekszik.
Formálisan megszűnt az egypártrendszer Türkmenisztánban, miután kedden egy üzleti irányultságú politikai pártot alapítottak Asgabatban. Az új szervezet létrehozása ugyanakkor aligha vezet el az autoriter vezetésű ország tényleges demokratizálásához.
Mementó-sorozatunk e részét történelmi visszatekintéssel kezdjük a hazai „egypártok” őseiről, az Osztrák-Magyar Monarchia kormányzópártjairól. Összeállításunkban korabeli sajtóhírek alapján ezután részletesen felidézzük azt is, miként született meg a Horthy-rendszer „egypártja” 1920-ban, kilencven évvel ezelőtt.