Jelentősen nőtt a nagyivók aránya 2009 és 2019 között
A jelenség leginkább a diplomások között érzékelhető.
A jelenség leginkább a diplomások között érzékelhető.
A diploma bérelőnyt is jelent a legtöbb esetben, van, amikor háromszoros szorzóval. Kivéve a pedagógusokat.
Lemaradtunk az Európai Unió 28 tagállamához képest.
Harmadszor is nekifut a kormány a falvak felzárkóztatásának. A korábbi programok forráselosztása felemásra sikerült, az eredmények kétségesek. Elég-e egy kilátó, hogy ne költözzenek el a faluból a fiatalok?
Míg nálunk egyre kevesebb a magasan képzett fiatal, a többi uniós tagállamban szinte kivétel nélkül rohamosan nő a diplomások száma.
Már évek óta az álláspiacon van a technológia vívmányait a kisujjából kirázó Z generáció, mégsem a Youtube-on és az Instagramon keresik az 1995-2009 között születetteket a leendő munkaadóik.
Tavaly október elsején 9 millió 803 ezer 837-en éltek Magyarországon a KSH legfrissebb adatai szerint.
Az informatikai, a műszaki, gazdaságtudományi, illetve orvos- és egészségtudományi képzésen végzettek számíthatnak a legmagasabb fizetésre - derül ki a diplomás pályakövetési rendszer legfrissebb, 2014-es adataiból, amelyet az Eduline.hu közölt.
Ma már kevés egy érettségi – nyilatkozta a Népszabadságnak Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke, aki szerint több diplomásra volna szükség.
Budapesten minden harmadik ember diplomás, Nógrádban és Szabolcsban viszont a lakosság harmada csak a nyolcadik osztály elvégzéséig jutott. Összességében a lakosság 12 százalának csak nyolc általánosa van – ennél valamivel többen vannak a diplomások.
A múlt év elején mintegy 350 ezer olyan kivándorolt magyar élt a világban, akik 1989 után, és legalább egy évvel a felmérés előtt hagyták el Magyarországot. A KSH és a SEEMIG – 8 ország részvételével futó uniós társfinanszírozott transznacionális – program kutatói által közreadott becslés ugyanakkor egyszeri érvényességűnek tekinthető. Magyarországon gyorsul a kivándorlás, ám nem tőlünk mennek el leginkább az emberek.
Az Educatio diplomás-pályakövető rendszer (DPR) kimutatta, hogy a férfiak 2011-ben 40 ezer forinttal kerestek többet a női kollegáknál, 2013-ban pedig már átlagosan 50 ezer volt az eltérés.