Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#defláció

Gazdaság

Nagyon rég nem látott problémák sorával küzd Kína

Júliusban 0,3 százalékkal csökkent az árindex a tavalyi évhez képest, és ez komoly aggodalmat válthat ki nemcsak Pekingben, de az egész globális gazdaságban, mert a belső kereslet stagnálása a világ második legnagyobb gazdaságában visszaeséshez vezethet a világkereskedelemben is.

Gazdaság hvg.hu

Helyesnek látja Matolcsyék lépését az IMF

Az IMF európai részlegének igazgató-helyettese Budapesten járt és azt mondta: helyénvaló a kamatcsökkentési ciklus esetleges további fenntartása a jegybank részéről. Jörg Decressin helyeselte, hogy az MNB akadályozni igyekszik a fogyasztói árak csökkenését, mert ha egyszer elkezdődik egy deflációs periódus, akkor annak nagyon nehéz véget vetni.

Gazdaság Farkas Zoltán

Pénzügykutató: Jó év lesz az idei

Nem hisz a jegybanki 3,2 százalékos növekedési célban a Pénzügykutató, de úgy véli, viszonylag jó év lesz az idei, az árcsökkenés pedig folytatódik. Az árfolyam idén nem teszi próbára a költségvetést, azt ugyanis 310 forintos euróárfolyammal állították össze, és ezt az elemzők reálisnak tartják. A keddi kamatvágás átírta a Pénzügykutató korábbi alapkamat-prognózisát: az év végére akár 1,5–1,6 százalékra is csökkenhet.

Gazdaság hvg.hu

Erre a rekordra biztos nem büszke Európa

Rekordalacsony szintre, mínusz 0,9 százalékra zuhant az éves infláció – ez már inkább defláció – az eurózónában idén januárban. Az Eurostat adatai szerint az üzemanyagárak csökkenése volt a mutató fő motorja, az adat pedig megerősítheti az Európai Központi Bankot abban, hogy jó döntés volt elindítani eszközvásárlási programját.

Gazdaság Nagy Gergő

Percenként 430 millió forintot tapsolnak el. Mi az?

Olyat jelentett be ma az Európai Központi Bank elnöke, amire még nem volt példa. Havonta 60 milliárd euróért vesznek államkötvényeket, ezzel pörgetnék fel az eurózónás gazdaságot és inflációt. A program ellen a németek nagyon berzenkedtek, mivel attól tartanak, hogy így a nem versenyképes és a reformokkal adós déli országokat tömik ki olcsó pénzzel. A percenként 430 millió forintos gazdaságélénkítő program addig megy, ameddig az eurózónás infláció 2 százalék közelébe nem jut. Magyarország számára is jól jöhet az EKB pénzszórása.

Gazdaság MTI

Londonban akad, aki szerint tovább mélyült a magyar defláció

Decemberben is minden bizonnyal negatív volt az éves összevetésben számolt magyarországi infláció, mivel az előző hónapok mélyülő deflációját okozó tényezők nem sokat módosultak - jósolták a decemberi inflációs adatsor szerdai ismertetése előtt londoni pénzügyi elemzők. Egyes vélemények szerint még mélyülhetett is a teljes kosár alapján mért éves defláció.

Gazdaság Nagy Gergő

Mi is kínlódni fogunk, mint a japánok?

Öt éve, a világgazdasági válság óta nem volt olyan, mint ami most történt: az európai gazdaság legerősebb körénél csökkentek az árak. Az EU-ban a gazdaság nem túl acélosan teljesít, ez pedig felidézheti a durván harminc éve ugyanezekkel a bajokkal küszködő Japán példájának megismétlődését. Van mitől tartanunk?

Gazdaság hvg.hu

2009 óta nem történt ilyen az eurózónában

Több mint öt éve nem történt olyan az eurózónában, mint tavaly decemberben: mínusz 0,2 százalékot mutatott ekkor az éves árindex. Vagyis itt lehet az eurózónás defláció. Ezek a fejlemények komoly fejtörést okozhatnak az Európai Központi Banknak.

Gazdaság

Újabb kamatvágásra készülhetnek Matolcsyék

Januárban várhatóan tovább mélyül a magyarországi defláció, és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) márciusban valószínűleg újabb kamatcsökkentési ciklusba kezd, ha a forint addig valamelyest visszaerősödik - jósolták a jövő év első negyedére szóló előrejelzésükben londoni pénzügyi elemzők.

Gazdaság MTI

Már a jelenlegi olajárak is deflációba sodorják az euróövezetet

Ötven dollárra, vagy akár az alá is csökkenhet a globális alaptípusnak tekintett Brent olajfajta hordónkénti ára – jósolja a japán intézményi befektetők jelentős hányada az egyik legnagyobb londoni befektetési bankcsoport csütörtökön ismertetett új felmérésre szerint. citybeli elemzői vélemények szerint szinte biztos, hogy már a jelenlegi olajárak is deflációba sodorják az euróövezetet; a kérdés csak az, hogy a deflációs időszak meddig tart és mennyi kárt okoz.