A település gazdálkodását nyomon követő új, úgynevezett ASP-rendszerrel kínlódtak a pénzügyesek tavaly, ez is közrejátszhatott abban, hogy borult Csanádpalota költségvetése. A kiutat jelentő megszorításokról a jövő héten dönt a képviselő-testület.
Újra a földre kényszerültek a boszniai B&H Airlines gépei, miután a Hypo Alpe Adria Bank bejelentette, hogy blokkolja a társaság számláit annak felhalmozott adósságai miatt. A bank szerint ők nem akarják csődbe vinni a légitársaságot, de nem maradt más választásuk, mint a számlák befagyasztása.
A Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége tárgyalásokat kezdeményez a kormánnyal egy megfelelő finanszírozási rendszer, és egy lecserélt járművekkel rendelkező integrált városi-elővárosi közlekedési szisztéma kialakításáról. Az elnök, Gulyás Attila szerint a közlekedési cég ezévi működése nincs biztosítva, a kormány gyakorlatilag kiszállt a finanszírozásból.
A két éve zajló állóháború áldozata lett Esztergom, amely szerdán egy állami inkasszó után fizetésképtelenné vált. Míg tavaly a volt polgármester, Meggyes Tamás mindenkit meglepő húzása miatt kapcsolták le a közvilágítást, állt le a gyerekek étkeztetése, most Tétényi Éva taktikázása miatt állt elő a csődhelyzet. Viszont ez a jelenlegi polgármestert erősíti, ugyanis az állam kénytelen lesz új adósságrendezést elrendelni, amivel Tétényi kilőheti Meggyesék tavaly alkotott, őt gúzsba kötő programját.
Két év telt el a kolontári vörösiszap-katasztrófa óta. Az egyedüli felelősnek kikiáltott Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. a baleset óta csődközeli helyzetbe került, ma gyakorlatilag képtelen önállóan működni, stratégiailag kiemelt cégként állami irányítás alatt van. Bár a cég a környék legnagyobb foglalkoztatója, reorganizációja és a megmaradása korántsem egyértelmű.
A kormányzati kampánypénzek és állami cégek rádiós reklámköltéseinek közel fele a fideszesként elkönyvelt nagyvállalkozó, Nyerges Zsolt rádiójához, a Class FM-hez folyik be már a második éve. A legnagyobb állami reklámozó, a Szerencsejáték Zrt. rádiós reklámkiadásainak 82 százalékát, 580 millió forintot költött tavaly a Danubius egykori frekvenciáján sugárzó rádióra. Közben a vetélytárs, a Székely Gábor volt SZDSZ-es politikus tulajdonába került Neo FM nagy bajban van, ha nem rendezi a díjtartozásait a Médiatanács felé, napokon belül lekapcsolhatják. A Sláger utódja idén egyetlen fillér állami reklámpénzt nem kapott. Közben a médiahatóság teljesen átírta a 2009-ben politikai botrányok közepette készült szerződést a két rádióval, jelentősen csökkentve a fizetendő éves díjukat.