A pénzügyi összeomlás szélére került egy utazós közösségi oldal
Fizetőssé kell válnia a Couchsurfingnek, ha túl akarják élni pénzügyi nehézségeiket.
Fizetőssé kell válnia a Couchsurfingnek, ha túl akarják élni pénzügyi nehézségeiket.
Az okosmobilok, tabletek és a szélessávú internet elterjedésével egy új fogalom, a közösségi gazdaság is megjelent az életünkben. Bár a pontos meghatározás egyelőre még várat magára, az biztos, hogy alapjaiban változtat meg jó néhány szolgáltatást. Ma már az utazásunkat, a bevásárlást, de még a nyaralásunkat is megszervezhetjük egy-egy közösségen keresztül, a felmérések szerint pedig ezt idehaza is egyre többen tartják jó ötletnek. Kipróbáltunk néhány közösségi megosztáson alapuló szolgáltatást, és bár a kínálat sok helyen szerény, de azért már bőven lehet itthon is használni őket.
Az rendben van, hogy már kisebb merészség kell csak ahhoz, hogy a szállásfoglalást az utolsó pillanatra hagyhassuk, de azért jó észben tartani, hogy bár ennek az elmúlt években lokálisan is terjedő netes díványkiadó alkalmazások is az okai, a befogadói oldalról is feltételezi a nagyfokú rugalmasságot.
Ingyen szállás a világ bármely részén? Hihetetlenül hangzik, pedig létezik ilyen, az egyre népszerűbb Couch Surfing keretein belül. A világméretű hálózat tagjai szívességi alapon számíthatnak szállásra, társaságra, jó tanácsokra, akár még barátságokra is. A 2004-ben indult közösségi oldal több mint egymillió taggal büszkélkedhet a világ 237 országában, és ez a szám egyre csak bővül.
Állunk a sötétben már megint, egy kanyarban valami tó partján és...
Az iwiw és a hozzá hasonló közösségi oldalak létrehozását...