Vakcinázni kezdték a vadon élő koalákat ausztrál tudósok, és jó okuk van rá
Ausztrál tudósok kísérleti jelleggel megkezdték vadon élő koalák beoltását chlamydia ellen Új-Dél-Wales szövetségi államban.
Ausztrál tudósok kísérleti jelleggel megkezdték vadon élő koalák beoltását chlamydia ellen Új-Dél-Wales szövetségi államban.
Biztató eredményekkel tesztelték a chlamydia elleni oltást.
Szabolcs-Szatmár-Bereg a legfertőzöttebb.
A statisztikák, a szakmai és a hétköznapi tapasztalatok mind azt mutatják, hogy a szexualitást övező tabuk máig velünk élnek, sőt, egyre nagyobb a homály és a hallgatás. A legtöbb probléma az óvszerhasználat hiányából, és „a lényeg, hogy a férfinak jó legyen a szex” érvényesüléséből ered. Nem véletlen, hogy a magyar lakosság körében 100 élve születésre 40, a 19 éven aluliak körében pedig 80 abortusz jut. Emellett újból pusztít a szifilisz, és évről évre több a HIV-pozitív magyar is. Pedig a megoldás nem feltétlenül pénz és erőforrás, sokkal inkább akarat és szervezés kérdése.
A szexuális úton terjedő chlamydia fenyegeti újabban a koalákat - írja a BBC. A lap szerint avaly körülbelül 300 koalát kellett kezelni chlamydiával, és idén sem lett jobb a helyzet.
A trichomonas vaginalis nevű kórokozó által terjesztett nemi betegség gyakoribb, mint a gonorrhea és chlamydia. Ugyanakkor kevésbé ismert, pedig a nők 13 százalékát érinti, akik többnyire 50 év fölöttiek – állítja egy friss tanulmány.