Most derült ki, hányan kaptak 219 ezer forintos támogatást
Bodó Sándor államtitkár szerint a támogatásra legnagyobb számban fodrászok, kozmetikusok adtak be kérelmet.
Bodó Sándor államtitkár szerint a támogatásra legnagyobb számban fodrászok, kozmetikusok adtak be kérelmet.
A gazdasági operatív törzs hét javaslatára bólintott rá a kormány. Az Eximbank kulcsszerepet kap, a régészek nagyon rosszul járnak, a közjegyzők nemkülönben.
Az ITM szerint 100-120 ezer ember kérheti az összeget.
Május 31-vel véget ér a nehéz helyzetbe került ágazatok számára kínált adómentesség és bértámogatás.
Nagyjából 200 ezer dolgozó után kértek mostanáig a cégek ágazati bértámogatást, és még majdnem két hét maradt az igénylésekre.
A hónap végéig lehet pályázni még az áprilisi bértámogatásra is.
Schanda Tamás számolt be a Facebookon.
A szépségiparban dolgozók attól tartanak, hogy a vendéglátóipar után most rajtuk a sor: ők maradnak kuncsaft és bevétel nélkül. Ráadásul nekik még bértámogatás sem jár, mert egyéni vállalkozók. Megkérdeztük a kormányt, miért bünteti az egyéni vállalkozókat az alkalmazottakkal szemben, noha már egy éve is szó volt arról, hogy a bértámogatást a katás vállalkozókra is kiterjesztik.
A cipészek, órások, fodrászok, de még a videotékák is segítséget kapnak. Az egyéni vállalkozók is mentesülnek a kata, illetve a szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettsége alól.
Schanda Tamás szerint, aki kritizálja a rendszert, az álhíreket terjeszt.
Orbán Viktor miniszterelnöknek csütörtökön csak rossz híre volt, azt mondta, a járvány két legnehezebb két hete jön, az eddiginél is nagyobb terhelés lesz a kórházakon. A járványügyi korlátozásokat március 15-ig hosszabbította meg a kormány. Ezek után érkezett a miniszterelnök a Kossuth Rádióba a szokásos péntek reggeli interjúra. Arról beszélt, a kórházakban vissza kell hozni a tavaly áprilisi és novemberi korábbi készültségi állapotot, illetve az Európán kívüli külföldi utazásokat korlátozni fogják. Arról, hogy kell-e további szigorítás, a következő napok adatai alapján döntenek.
Ugyan 2,1 millió forint állami bértámogatás érkezett három és fél hónappal az igénylés után, annyi járulékot kellett fizetni, hogy ebből fejenként alig több, mint 40 ezer forint maradt.