Betiltják a bálnavadászatot az idei szezonra Izlandon, mert túl lassan tudják csak megölni az állatokat
A szigetország lakosságának többsége is ellenzi a környezetvédők által évek óta kritizált szokást.
A szigetország lakosságának többsége is ellenzi a környezetvédők által évek óta kritizált szokást.
Januárban ismét tízezreket indított el a vegánná válás útján a Veganuár. A bálna íze című dokumentumfilm is társadalmi vitát indít arról, valóban szükségünk van-e rá, hogy annyi húst együnk. Mennyire van létjogosultsága a 21. században az egykor a túlélést, és a közösség egész évnyi élelmét biztosító öldöklésnek és miben különbözik a bálnavadászat egy vágóhídtól? És vajon, ha tudnánk, hogyan kerül az étel a boltok polcaira, könnyebb lenne változtatni a szokásainkon? A film rendezőjével és szakértőkkel beszélgettünk.
Egy adag ára jenből átszámolva olyan 3 és 8 ezer forint között alakul.
Izland az egyik olyan ország a világon, ahol még foglalkoznak bálnavadászattal. De már nem sokáig.
A bálnavédők szerint a bálnák kereskedelmi levadászása teljesen menthetetlen.
Alighogy elkezdődött a szezon, civilek szerint máris mintegy 300 állattal végeztek a halászok.
Harminc év után hétfőn indította újra a kereskedelmi célú bálnavadászatot Japán. Az első húsokért a korábbi átlagárak többszörösét fizették egy árverésen.
Az állatvédők gyászolnak, a halászok ünnepelnek, pedig nem is olyan nagy üzlet a bálnavadászat.
Az idei halászat befejeztével visszatértek a bálnavadász hajók Japánba, a 72 napos bálnavadászaton az öt hajó 333 csukabálnát ejtett el az Antarktisz környéki vizeken "tudományos célból" – közölte a japán halászati hivatal.
Komoly nemzetközi tiltakozásra számíthat Japán, miután a szigetország bejelentette, újrakezdi a kereskedelmi méretű bálnavadászatot. A nemzetközi tilalmat 1986-ban vezették be, mert több faj már a kihalás szélére sodródott.