Annyira megdrágultak az uniós repülőjegyek, hogy az EU magyarázatot vár az iparágtól
Nem érti az EU, hogy vajon miért drágult harmadával a légi utazás idén.
Nem érti az EU, hogy vajon miért drágult harmadával a légi utazás idén.
Noha egy hete a Reuters még azt írta, hogy a horvátok akár vállalkozóként is részt vennének az új magyar atomerőműben, a miniszter most pontosított: csak a végtermék vevőjeként tudja az együttműködést elképzelni. Úgy ahogyan most is vesznek áramot Pakstól - és ha olcsó lesz, akkor remélik, Paks II-től is megtehetik majd.
A szivattyús-energiatározós erőmű a rendszer méretű energetikával foglalkozó hazai szakemberek egy része számára maga a Szent Grál. Villamosenergia-rendszerünk rugalmasabb lenne általa, de mivel nincs, az építkezés maga hozza igazán lázba a kormányzati politikát. Ezért kerül elő a téma időről időre, még ha a végén – eddig legalábbis – mindig oda is jutottunk, hogy kiderült: nálunk ehhez nincsenek meg a feltételek.
Nem okozott meglepetést Aszódi Attila, Paks II. kormánybiztosa az M1-en, amikor az új paksi atomerőműról beszélt. Aszódi szerint az Európai Bizottság két év óta egyetlen ponton sem mutatta ki, hogy a projektben hol volna állami támogatás. Az a tény, hogy az EB vizsgálata valójában csak most indult el, a kormánybiztost mondandójában nem befolyásolta.
Az Európai Bizottság részletes vizsgálatot indít a Magyarország által a Paks II. atomerőműnek nyújtott beruházási támogatás ügyében - közöle a brüsszeli szervezet. A múlt héten a közbeszerzési regulák megsértésének gyanúja miatt jelentettek be uniós vizsgálatot. A mostani vizsgálat talán még keményebb dió lehet a magyar kormány számára. Azt kellene cáfolnia ugyanis, hogy az oroszokkal kötött szerződés paraméterei úgy vannak kalibrálva, hogy egy magáncég, piaci alapokon is kötne ilyen szerződést. Ennek ellenkezőjét egy neves energetikai szakember levezette pár hónapja.
Az orosz állami nukleáris óriáscég, a Roszatom a követező 10 év alatt 50 százalékra kívánja emelni bevételeiben az export részesedését – írta meg az Atomernergiainfo.
Nyilvános és nemzetközi konzultációt kezdeményez az Európai Bizottság annak megállapítására, hogy szükség van-e módosításokra az európai részvénytársasági státus elterjesztése érdekében.